Varšavská burza cenných papírů v úterý pozdě večer oznámila více než 2% meziroční nárůst celoročního základního zisku, a to především díky vyšším tržbám z prodeje díky silnému růstu akciových trhů.
Varšavská burza cenných papírů je největší burzou ve střední a východní Evropě podle celkové tržní kapitalizace, která činí 1,97 miliardy eur (2,12 miliardy USD). K lednu 2025 bylo na burze kótováno 410 společností.
Upravený zisk burzy před započtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) dosáhl 163,7 milionu zlotých, což odráží 2% skok oproti 160,2 milionu zlotých v roce 2023.
Tržby z prodeje dosáhly 464,8 milionu zlotých, což znamená více než 4% nárůst oproti 444,9 milionu zlotých v předchozím roce.
„Jsme spokojeni s rekordními tržbami skupiny, kterých jsme dosáhli díky solidnímu růstu na finančním trhu,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel skupiny Tomasz Bardzilowski.
Upravený čistý zisk dosáhl 157,7 milionu zlotých ve srovnání se 156,0 milionu zlotých o rok dříve.
Loni v listopadu WSE představila plán na období 2025-2027, jehož cílem je zvýšit příjmy, snížit náklady, navázat strategická partnerství a akvizice a posílit pozici Varšavy jako regionálního finančního centra.
Chcete využít této příležitosti?
Varšavská burza cenných papírů v úterý pozdě večer oznámila více než 2% meziroční nárůst celoročního základního zisku, a to především díky vyšším tržbám z prodeje díky silnému růstu akciových trhů.
Varšavská burza cenných papírů je největší burzou ve střední a východní Evropě podle celkové tržní kapitalizace, která činí 1,97 miliardy eur . K lednu 2025 bylo na burze kótováno 410 společností.
Upravený zisk burzy před započtením úroků, daní, odpisů a amortizace dosáhl 163,7 milionu zlotých, což odráží 2% skok oproti 160,2 milionu zlotých v roce 2023.
Tržby z prodeje dosáhly 464,8 milionu zlotých, což znamená více než 4% nárůst oproti 444,9 milionu zlotých v předchozím roce.
„Jsme spokojeni s rekordními tržbami skupiny, kterých jsme dosáhli díky solidnímu růstu na finančním trhu,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel skupiny Tomasz Bardzilowski.
Upravený čistý zisk dosáhl 157,7 milionu zlotých ve srovnání se 156,0 milionu zlotých o rok dříve.
Loni v listopadu WSE představila plán na období 2025-2027, jehož cílem je zvýšit příjmy, snížit náklady, navázat strategická partnerství a akvizice a posílit pozici Varšavy jako regionálního finančního centra.Chcete využít této příležitosti?
Varšavská burza cenných papírů v úterý pozdě večer oznámila více než 2% meziroční nárůst celoročního základního zisku, a to především díky vyšším tržbám z prodeje díky silnému růstu akciových trhů.
Varšavská burza cenných papírů je největší burzou ve střední a východní Evropě podle celkové tržní kapitalizace, která činí 1,97 miliardy eur (2,12 miliardy USD). K lednu 2025 bylo na burze kótováno 410 společností.
Upravený zisk burzy před započtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) dosáhl 163,7 milionu zlotých, což odráží 2% skok oproti 160,2 milionu zlotých v roce 2023.
Tržby z prodeje dosáhly 464,8 milionu zlotých, což znamená více než 4% nárůst oproti 444,9 milionu zlotých v předchozím roce.
„Jsme spokojeni s rekordními tržbami skupiny, kterých jsme dosáhli díky solidnímu růstu na finančním trhu,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel skupiny Tomasz Bardzilowski.
Upravený čistý zisk dosáhl 157,7 milionu zlotých ve srovnání se 156,0 milionu zlotých o rok dříve.
Loni v listopadu WSE představila plán na období 2025-2027, jehož cílem je zvýšit příjmy, snížit náklady, navázat strategická partnerství a akvizice a posílit pozici Varšavy jako regionálního finančního centra.
