Skupina zastupující společnosti General Motors (NYSE:GM) Toyota (NYSE:TM), Volkswagen (ETR:VOWG_p) a další velké automobilky varovala, že nová 25% cla, která prezident Donald Trump plánuje příští týden uvalit na dovážená vozidla, poškodí americké spotřebitele.
„Dodatečná cla zvýší náklady amerických spotřebitelů, sníží celkový počet vozidel prodaných na území USA a omezí vývoz automobilů z USA – a to vše ještě předtím, než v této zemi vznikne jakákoli nová výroba nebo pracovní místa,“ uvedl v prohlášení John Bozzella z Aliance pro automobilové inovace.
Skupina zastupuje všechny významné výrobce automobilů včetně společností Ford Motor (NYSE:F), Hyundai (OTC:HYMTF), Stellantis (NYSE:STLA), Honda (NYSE:HMC), BMW (ETR:BMWG) a Mercedes-Benz (OTC:MBGAF).
Bozzella uvedl, že skupina podporuje Trumpův cíl zvýšit výrobu automobilů v USA.
„Jsme odhodláni stavět a investovat v USA, ale tyto závody a dodavatelské řetězce jsou obrovské a složité a nelze je přesunout nebo přesměrovat ze dne na den,“ dodal Bozzella.
Bílý dům se k tomu bezprostředně nevyjádřil.
Generální ředitel společnosti Ford Jim Farley v pátek v e-mailu zaměstnancům sdělil, že „dopady cel budou pravděpodobně významné pro celé naše odvětví – dotknou se výrobců automobilů, dodavatelů, prodejců i zákazníků“.
Chcete využít této příležitosti?
Skupina zastupující společnosti General Motors Toyota , Volkswagen a další velké automobilky varovala, že nová 25% cla, která prezident Donald Trump plánuje příští týden uvalit na dovážená vozidla, poškodí americké spotřebitele.
„Dodatečná cla zvýší náklady amerických spotřebitelů, sníží celkový počet vozidel prodaných na území USA a omezí vývoz automobilů z USA – a to vše ještě předtím, než v této zemi vznikne jakákoli nová výroba nebo pracovní místa,“ uvedl v prohlášení John Bozzella z Aliance pro automobilové inovace.
Skupina zastupuje všechny významné výrobce automobilů včetně společností Ford Motor , Hyundai , Stellantis , Honda , BMW a Mercedes-Benz .
Bozzella uvedl, že skupina podporuje Trumpův cíl zvýšit výrobu automobilů v USA.
„Jsme odhodláni stavět a investovat v USA, ale tyto závody a dodavatelské řetězce jsou obrovské a složité a nelze je přesunout nebo přesměrovat ze dne na den,“ dodal Bozzella.
Bílý dům se k tomu bezprostředně nevyjádřil.
Generální ředitel společnosti Ford Jim Farley v pátek v e-mailu zaměstnancům sdělil, že „dopady cel budou pravděpodobně významné pro celé naše odvětví – dotknou se výrobců automobilů, dodavatelů, prodejců i zákazníků“.Chcete využít této příležitosti?
Skupina zastupující společnosti General Motors (NYSE:GM) Toyota (NYSE:TM), Volkswagen (ETR:VOWG_p) a další velké automobilky varovala, že nová 25% cla, která prezident Donald Trump plánuje příští týden uvalit na dovážená vozidla, poškodí americké spotřebitele.
„Dodatečná cla zvýší náklady amerických spotřebitelů, sníží celkový počet vozidel prodaných na území USA a omezí vývoz automobilů z USA - a to vše ještě předtím, než v této zemi vznikne jakákoli nová výroba nebo pracovní místa,“ uvedl v prohlášení John Bozzella z Aliance pro automobilové inovace.
Skupina zastupuje všechny významné výrobce automobilů včetně společností Ford Motor (NYSE:F), Hyundai (OTC:HYMTF), Stellantis (NYSE:STLA), Honda (NYSE:HMC), BMW (ETR:BMWG) a Mercedes-Benz (OTC:MBGAF).
Bozzella uvedl, že skupina podporuje Trumpův cíl zvýšit výrobu automobilů v USA.
„Jsme odhodláni stavět a investovat v USA, ale tyto závody a dodavatelské řetězce jsou obrovské a složité a nelze je přesunout nebo přesměrovat ze dne na den,“ dodal Bozzella.
Bílý dům se k tomu bezprostředně nevyjádřil.
Generální ředitel společnosti Ford Jim Farley v pátek v e-mailu zaměstnancům sdělil, že „dopady cel budou pravděpodobně významné pro celé naše odvětví - dotknou se výrobců automobilů, dodavatelů, prodejců i zákazníků“.
