Kanadské federální ministerstvo financí v úterý oznámilo, že země začne od 9. dubna uplatňovat 25% protisankce na některá vozidla vyrobená v USA. Toto rozhodnutí, které bylo původně oznámeno minulý týden, je reakcí na stávající americká cla na kanadský automobilový sektor.
Podle prohlášení ministerstva zůstanou tato protiopatření v platnosti, dokud USA nezruší svá cla vůči kanadskému automobilovému průmyslu. Tento krok zdůrazňuje přetrvávající obchodní napětí mezi oběma sousedními zeměmi, přičemž v centru sporu je automobilový průmysl.
Kanadské federální ministerstvo financí v úterý oznámilo, že země začne od 9. dubna uplatňovat 25% protisankce na některá vozidla vyrobená v USA. Toto rozhodnutí, které bylo původně oznámeno minulý týden, je reakcí na stávající americká cla na kanadský automobilový sektor.
Podle prohlášení ministerstva zůstanou tato protiopatření v platnosti, dokud USA nezruší svá cla vůči kanadskému automobilovému průmyslu. Tento krok zdůrazňuje přetrvávající obchodní napětí mezi oběma sousedními zeměmi, přičemž v centru sporu je automobilový průmysl.
Kanadské federální ministerstvo financí v úterý oznámilo, že země začne od 9. dubna uplatňovat 25% protisankce na některá vozidla vyrobená v USA. Toto rozhodnutí, které bylo původně oznámeno minulý týden, je reakcí na stávající americká cla na kanadský automobilový sektor.
Podle prohlášení ministerstva zůstanou tato protiopatření v platnosti, dokud USA nezruší svá cla vůči kanadskému automobilovému průmyslu. Tento krok zdůrazňuje přetrvávající obchodní napětí mezi oběma sousedními zeměmi, přičemž v centru sporu je automobilový průmysl.