Malajsijská společnost U Mobile, která poskytuje mobilní datové služby, v úterý uvedla, že k zavedení druhé malajsijské sítě 5G využije infrastrukturní technologie čínských společností Huawei Technologies a ZTE.
Malajsie v květnu 2023 oznámila, že v rámci vládní snahy o odstranění monopolů přejde na model duální sítě.
V září 2023 premiér Anwar Ibrahim uvedl, že tento krok umožní efektivnější účast společnosti Huawei a zajistí rovnováhu západních i východních technologií, a to navzdory bezpečnostním obavám některých západních zemí.
Společnost U Mobile získala minulý měsíc vládní zakázku na zavedení druhé malajsijské sítě 5G.
Předseda představenstva společnosti U Mobile Vincent Tan uvedl, že společnosti Huawei a ZTE byly vybrány, protože mají „osvědčené výsledky v oblasti globálního nasazení“.
Tan uvedl, že společnost Huawei bude zodpovědná za síť 5G na Malajském poloostrově, zatímco ZTE bude dohlížet na východní Malajsii, aniž by upřesnil hodnotu zakázky.

Malajsijská společnost U Mobile, která poskytuje mobilní datové služby, v úterý uvedla, že k zavedení druhé malajsijské sítě 5G využije infrastrukturní technologie čínských společností Huawei Technologies a ZTE.
Malajsie v květnu 2023 oznámila, že v rámci vládní snahy o odstranění monopolů přejde na model duální sítě.
V září 2023 premiér Anwar Ibrahim uvedl, že tento krok umožní efektivnější účast společnosti Huawei a zajistí rovnováhu západních i východních technologií, a to navzdory bezpečnostním obavám některých západních zemí.
Společnost U Mobile získala minulý měsíc vládní zakázku na zavedení druhé malajsijské sítě 5G.
Předseda představenstva společnosti U Mobile Vincent Tan uvedl, že společnosti Huawei a ZTE byly vybrány, protože mají „osvědčené výsledky v oblasti globálního nasazení“.
Tan uvedl, že společnost Huawei bude zodpovědná za síť 5G na Malajském poloostrově, zatímco ZTE bude dohlížet na východní Malajsii, aniž by upřesnil hodnotu zakázky.
Malajsijská společnost U Mobile, která poskytuje mobilní datové služby, v úterý uvedla, že k zavedení druhé malajsijské sítě 5G využije infrastrukturní technologie čínských společností Huawei Technologies a ZTE.
Malajsie v květnu 2023 oznámila, že v rámci vládní snahy o odstranění monopolů přejde na model duální sítě.
V září 2023 premiér Anwar Ibrahim uvedl, že tento krok umožní efektivnější účast společnosti Huawei a zajistí rovnováhu západních i východních technologií, a to navzdory bezpečnostním obavám některých západních zemí.
Společnost U Mobile získala minulý měsíc vládní zakázku na zavedení druhé malajsijské sítě 5G.
Předseda představenstva společnosti U Mobile Vincent Tan uvedl, že společnosti Huawei a ZTE byly vybrány, protože mají „osvědčené výsledky v oblasti globálního nasazení“.
Tan uvedl, že společnost Huawei bude zodpovědná za síť 5G na Malajském poloostrově, zatímco ZTE bude dohlížet na východní Malajsii, aniž by upřesnil hodnotu zakázky.