Společnost Aurubis v letošním roce rozšíří svůj závod na recyklaci mědi v USA, řekl ve středu agentuře Reuters generální ředitel německé společnosti Toralf Haag a dodal, že Aurubis vidí další potenciál pro investice v budoucích letech.
Společnost Aurubus investovala 800 milionů dolarů do výstavby projektu, která trvala čtyři roky. Haag uvedl, že bude zpracovávat 180 000 tun komplexního měděného šrotu a vyrábět 70 000 tun rafinovaného kovu ročně.
„Severní Amerika je atraktivní trh. V Severní Americe dosud neexistuje žádné velké recyklační zařízení, většina šrotu se vyváží,“ řekl Haag v rozhovoru na okraj konferencí o mědi CESCO a CRU.
Podle údajů poskytovatele informací Trade Data Monitor (TDM) vyvezly Spojené státy v loňském roce téměř 960 000 tun měděného šrotu, z toho 41 % do Číny, 11 % do Kanady a 10 % do Thajska.
Americký prezident Donald Trump nařídil prošetřit možnost zavedení dovozních cel na měď včetně šrotu s cílem podpořit větší místní produkci tohoto kovu používaného v energetice a stavebnictví.
„Rozhodnutí investovat do recyklačního provozu by nyní mohlo hrát ještě důležitější roli, mít závod v USA je pro nás výhodné,“ uvedl Haag a dodal, že závod v Richmondu je jediným provozem společnosti Aurubis v USA.

Společnost Aurubis v letošním roce rozšíří svůj závod na recyklaci mědi v USA, řekl ve středu agentuře Reuters generální ředitel německé společnosti Toralf Haag a dodal, že Aurubis vidí další potenciál pro investice v budoucích letech.
Společnost Aurubus investovala 800 milionů dolarů do výstavby projektu, která trvala čtyři roky. Haag uvedl, že bude zpracovávat 180 000 tun komplexního měděného šrotu a vyrábět 70 000 tun rafinovaného kovu ročně.
„Severní Amerika je atraktivní trh. V Severní Americe dosud neexistuje žádné velké recyklační zařízení, většina šrotu se vyváží,“ řekl Haag v rozhovoru na okraj konferencí o mědi CESCO a CRU.
Podle údajů poskytovatele informací Trade Data Monitor vyvezly Spojené státy v loňském roce téměř 960 000 tun měděného šrotu, z toho 41 % do Číny, 11 % do Kanady a 10 % do Thajska.
Americký prezident Donald Trump nařídil prošetřit možnost zavedení dovozních cel na měď včetně šrotu s cílem podpořit větší místní produkci tohoto kovu používaného v energetice a stavebnictví.
„Rozhodnutí investovat do recyklačního provozu by nyní mohlo hrát ještě důležitější roli, mít závod v USA je pro nás výhodné,“ uvedl Haag a dodal, že závod v Richmondu je jediným provozem společnosti Aurubis v USA.
Společnost Aurubis v letošním roce rozšíří svůj závod na recyklaci mědi v USA, řekl ve středu agentuře Reuters generální ředitel německé společnosti Toralf Haag a dodal, že Aurubis vidí další potenciál pro investice v budoucích letech.
Společnost Aurubus investovala 800 milionů dolarů do výstavby projektu, která trvala čtyři roky. Haag uvedl, že bude zpracovávat 180 000 tun komplexního měděného šrotu a vyrábět 70 000 tun rafinovaného kovu ročně.
„Severní Amerika je atraktivní trh. V Severní Americe dosud neexistuje žádné velké recyklační zařízení, většina šrotu se vyváží,“ řekl Haag v rozhovoru na okraj konferencí o mědi CESCO a CRU.
Podle údajů poskytovatele informací Trade Data Monitor (TDM) vyvezly Spojené státy v loňském roce téměř 960 000 tun měděného šrotu, z toho 41 % do Číny, 11 % do Kanady a 10 % do Thajska.
Americký prezident Donald Trump nařídil prošetřit možnost zavedení dovozních cel na měď včetně šrotu s cílem podpořit větší místní produkci tohoto kovu používaného v energetice a stavebnictví.
„Rozhodnutí investovat do recyklačního provozu by nyní mohlo hrát ještě důležitější roli, mít závod v USA je pro nás výhodné,“ uvedl Haag a dodal, že závod v Richmondu je jediným provozem společnosti Aurubis v USA.
