Švýcarský výrobce léků Roche žádá v přímých rozhovorech americkou vládu o osvobození od dovozních cel s argumentem, že produkty, které dodává do Spojených států, jsou kompenzovány vývozem léků a diagnostik vyrobených v USA.
„Dokud budeme v USA vyrábět stejné množství, jaké dovážíme … nebudeme cly ovlivněni. To je druh diskuse, kterou se snažíme vést s americkou vládou,“ řekl generální ředitel Thomas Schinecker v telefonátu pro média po zveřejnění údajů o tržbách za první čtvrtletí.
Dodal, že společnost Roche je v kontaktu s různými úrovněmi administrativy prezidenta Donalda Trumpa a argumentuje tím, že snaha USA, aby se veškeré zboží používané v zemi vyrábělo tam, by nafoukla výrobní náklady.
„U diagnostiky, když máte 10 000 produktů, nemůžete vyrábět 10 000 produktů v každé zemi,“ řekl Schinecker.
Uvedl, že společnost Roche argumentuje tím, že bude „vyrábět tolik objemu, kolik spotřebujete v USA, protože část z toho můžete vyvážet“.
Švýcarský výrobce léčiv v úterý uvedl, že v příštích pěti letech investuje ve Spojených státech 50 miliard dolarů a vytvoří více než 12 000 pracovních míst, což je poslední masivní investice společností reagujících na Trumpovu celní politiku.

Švýcarský výrobce léků Roche žádá v přímých rozhovorech americkou vládu o osvobození od dovozních cel s argumentem, že produkty, které dodává do Spojených států, jsou kompenzovány vývozem léků a diagnostik vyrobených v USA.
„Dokud budeme v USA vyrábět stejné množství, jaké dovážíme … nebudeme cly ovlivněni. To je druh diskuse, kterou se snažíme vést s americkou vládou,“ řekl generální ředitel Thomas Schinecker v telefonátu pro média po zveřejnění údajů o tržbách za první čtvrtletí.
Dodal, že společnost Roche je v kontaktu s různými úrovněmi administrativy prezidenta Donalda Trumpa a argumentuje tím, že snaha USA, aby se veškeré zboží používané v zemi vyrábělo tam, by nafoukla výrobní náklady.
„U diagnostiky, když máte 10 000 produktů, nemůžete vyrábět 10 000 produktů v každé zemi,“ řekl Schinecker.
Uvedl, že společnost Roche argumentuje tím, že bude „vyrábět tolik objemu, kolik spotřebujete v USA, protože část z toho můžete vyvážet“.
Švýcarský výrobce léčiv v úterý uvedl, že v příštích pěti letech investuje ve Spojených státech 50 miliard dolarů a vytvoří více než 12 000 pracovních míst, což je poslední masivní investice společností reagujících na Trumpovu celní politiku.
Švýcarský výrobce léků Roche žádá v přímých rozhovorech americkou vládu o osvobození od dovozních cel s argumentem, že produkty, které dodává do Spojených států, jsou kompenzovány vývozem léků a diagnostik vyrobených v USA.
„Dokud budeme v USA vyrábět stejné množství, jaké dovážíme ... nebudeme cly ovlivněni. To je druh diskuse, kterou se snažíme vést s americkou vládou,“ řekl generální ředitel Thomas Schinecker v telefonátu pro média po zveřejnění údajů o tržbách za první čtvrtletí.
Dodal, že společnost Roche je v kontaktu s různými úrovněmi administrativy prezidenta Donalda Trumpa a argumentuje tím, že snaha USA, aby se veškeré zboží používané v zemi vyrábělo tam, by nafoukla výrobní náklady.
„U diagnostiky, když máte 10 000 produktů, nemůžete vyrábět 10 000 produktů v každé zemi,“ řekl Schinecker.
Uvedl, že společnost Roche argumentuje tím, že bude „vyrábět tolik objemu, kolik spotřebujete v USA, protože část z toho můžete vyvážet“.
Švýcarský výrobce léčiv v úterý uvedl, že v příštích pěti letech investuje ve Spojených státech 50 miliard dolarů a vytvoří více než 12 000 pracovních míst, což je poslední masivní investice společností reagujících na Trumpovu celní politiku.
