Společnost Vestis Corporation oznámila výsledky za první čtvrtletí kalendářního roku 2026, které překonaly očekávání trhu. Tržby zůstaly meziročně beze změny na úrovni 659,4 milionu USD, čímž o 0,7 % překonaly odhady analytiků ve výši 654,9 milionu USD. Zisk na akcii podle GAAP dosáhl hodnoty 0,02 USD, což je plně v souladu s konsensem trhu.
Upravená hodnota EBITDA dosáhla 74,55 milionu USD při marži 11,3 %, což představuje překonání odhadů ve výši 72,95 milionu USD o 2,2 %. Provozní marže zaznamenala výrazný skok na 4,1 % z loňských -1,3 %. Vedení společnosti tento růst připisuje plnění plánu transformace podniku, přísné kontrole nákladů a zaměření na bonitní zákazníky. Tržní kapitalizace podniku se aktuálně pohybuje na úrovni 1,59 miliardy USD.
Výhled celoroční hodnoty EBITDA byl stanoven na střední hodnotu 310 milionů USD, což je nad rámec analytiky očekávaných 299,6 milionu USD. Finanční ředitel Adam Bowen potvrdil, že očekávané celoroční přínosy z transformace se letos zvýší o 10 milionů USD na celkových 50 milionů USD. Generální ředitel James Barber dodal, že firma očekává návrat k růstu ve čtvrtém čtvrtletí, i když v krátkodobém horizontu bude nadále pokračovat strategický ústup z nízkomaržových segmentů.
Společnost Vestis Corporation oznámila výsledky za první čtvrtletí kalendářního roku 2026, které překonaly očekávání trhu. Tržby zůstaly meziročně beze změny na úrovni 659,4 milionu USD, čímž o 0,7 % překonaly odhady analytiků ve výši 654,9 milionu USD. Zisk na akcii podle GAAP dosáhl hodnoty 0,02 USD, což je plně v souladu s konsensem trhu.
Upravená hodnota EBITDA dosáhla 74,55 milionu USD při marži 11,3 %, což představuje překonání odhadů ve výši 72,95 milionu USD o 2,2 %. Provozní marže zaznamenala výrazný skok na 4,1 % z loňských -1,3 %. Vedení společnosti tento růst připisuje plnění plánu transformace podniku, přísné kontrole nákladů a zaměření na bonitní zákazníky. Tržní kapitalizace podniku se aktuálně pohybuje na úrovni 1,59 miliardy USD.
Výhled celoroční hodnoty EBITDA byl stanoven na střední hodnotu 310 milionů USD, což je nad rámec analytiky očekávaných 299,6 milionu USD. Finanční ředitel Adam Bowen potvrdil, že očekávané celoroční přínosy z transformace se letos zvýší o 10 milionů USD na celkových 50 milionů USD. Generální ředitel James Barber dodal, že firma očekává návrat k růstu ve čtvrtém čtvrtletí, i když v krátkodobém horizontu bude nadále pokračovat strategický ústup z nízkomaržových segmentů.
Společnost Vestis Corporation oznámila výsledky za první čtvrtletí kalendářního roku 2026, které překonaly očekávání trhu. Tržby zůstaly meziročně beze změny na úrovni 659,4 milionu USD, čímž o 0,7 % překonaly odhady analytiků ve výši 654,9 milionu USD. Zisk na akcii podle GAAP dosáhl hodnoty 0,02 USD, což je plně v souladu s konsensem trhu. Upravená hodnota EBITDA dosáhla 74,55 milionu USD při marži 11,3 %, což představuje překonání odhadů ve výši 72,95 milionu USD o 2,2 %. Provozní marže zaznamenala výrazný skok na 4,1 % z loňských -1,3 %. Vedení společnosti tento růst připisuje plnění plánu transformace podniku, přísné kontrole nákladů a zaměření na bonitní zákazníky. Tržní kapitalizace podniku se aktuálně pohybuje na úrovni 1,59 miliardy USD. Výhled celoroční hodnoty EBITDA byl stanoven na střední hodnotu 310 milionů USD, což je nad rámec analytiky očekávaných 299,6 milionu USD. Finanční ředitel Adam Bowen potvrdil, že očekávané celoroční přínosy z transformace se letos zvýší o 10 milionů USD na celkových 50 milionů USD. Generální ředitel James Barber dodal, že firma očekává návrat k růstu ve čtvrtém čtvrtletí, i když v krátkodobém horizontu bude nadále pokračovat strategický ústup z nízkomaržových segmentů.