Obrat Macy’s se začíná rýsovat, ale čtvrtletní výsledky ovlivňují špatné obchody
Společnost Macy's ve čtvrtek dosáhla dalších smíšených výsledků a investoři čekají, jak rychle se generálnímu řediteli Tonymu Springovi podaří uskutečnit obrat v podnikání, protože další aktivistický investor chce řetězec převzít do soukromých rukou.
Macy’s vykázala smíšené výsledky, přičemž celkové tržby klesly o 4 %, ale některé iniciativy generálního ředitele Springa ukazují známky úspěchu
Aktivistický investor Barington Capital tlačí na Macy’s, aby snižovala náklady a zvažovala prodej luxusních značek
Program investic do 50 vybraných prodejen přinesl pozitivní výsledky, ale rozšíření této strategie na celý řetězec bude vyžadovat čas a kapitál
Macy’s plánuje obnovit zpětný odkup akcií v hodnotě 1,4 miliardy dolarů, avšak investoři zůstávají skeptičtí ohledně budoucího růstu společnosti
V rámci celého podniku, který zahrnuje značky Macy’s, Bloomingdale’s a Blue Mercury, se srovnatelné tržby během důležitého svátečního čtvrtletí snížily o 1,1 %. Srovnatelné tržby v rámci vlastněných a licencovaných podniků a online tržiště však vzrostly o 0,2 %, což je nejvyšší hodnota této metriky od prvního čtvrtletí roku 2022.
Navíc v takzvaných First 50 lokalitách, tedy v prodejnách, kterým Macy’s v rámci svého plánu na ozdravení věnuje více zdrojů, vzrostly srovnatelné tržby o 0,8 %, což představuje čtvrté čtvrtletí v řadě, kdy je tato metrika pozitivní.
Tyto dva světlé body v jinak horším než očekávaném souboru výsledků naznačují, že obrat Macy’s vykazuje určité známky života – jen to může trvat o něco déle, než se očekávalo.
Pro fiskální rok 2025 očekává Macy’s upravený zisk na akcii ve výši 2,05 až 2,25 USD a tržby v rozmezí 21 až 21,4 miliardy USD, což je podle LSEG méně než očekávání Wall Street ve výši 2,31 USD na akcii a 21,8 miliardy USD.
Akcie Macy’s v předobchodní fázi klesly o více než 4 %.
Zde jsou výsledky obchodního domu ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí ve srovnání s tím, co očekávala Wall Street na základě průzkumu analytiků společnosti LSEG:
Zisk na akcii: 1,80 USD oproti očekávaným 1,53 USD.
Tržby: 7,77 miliardy USD oproti očekávaným 7,87 miliardy USD.
Vykázaný čistý zisk společnosti za tříměsíční období, které skončilo 1. února, činil 342 milionů USD, tj. 1,21 USD na akcii, zatímco o rok dříve činila ztráta 128 milionů USD, tj. 47 centů na akcii. Bez započtení jednorázových položek včetně snížení hodnoty a poplatků za vypořádání a restrukturalizaci vykázala společnost Macy’s zisk ve výši 507 milionů USD, tj. 1,80 USD na akcii.
Tržby klesly na 7,77 miliardy dolarů, což je přibližně o 4 % méně než o rok dříve, kdy činily 8,12 miliardy dolarů. Stejně jako ostatní maloobchodníci i Macy’s těžila z dodatečného prodejního týdne v předchozím roce, což zkreslilo srovnání.
Smíšené výsledky Macy’s přicházejí jen něco málo přes rok po nástupu generálního ředitele Springa do funkce šéfa. Zatímco Bloomingdale’s a Blue Mercury zaznamenaly další pozitivní čtvrtletí srovnatelných tržeb, které vzrostly o 4,8 %, resp. 6,2 %, stejnojmenný banner Macy’s je nadále zaostávajícím obchodním domem společnosti s poklesem srovnatelných tržeb o 1,9 %.
Aby vyřešil dlouhodobé problémy této starší značky, zavedl Spring agresivní plán zavírání prodejen, který zahrnuje uzavření 150 prodejen a strategii na opravu lépe fungujících provozoven. Vzhledem k tomu, že se Macy’s a další obchodní domy v průběhu let zmenšovaly, čelily kritice za to, že zanedbávají své prodejny, nemají dostatek zaměstnanců a zaostávají v základních maloobchodních činnostech, které jsou nezbytné pro vítězství v jakémkoli prostředí.
Spring začal tyto problémy řešit investicemi do 50 provozoven a lepším personálním zajištěním, merchandisingem a vizuální prezentací pestrého sortimentu společnosti. Zatím se zdá, že plán funguje. Tyto prodejny dosahují lepších výsledků než většina řetězce a společnost plánuje rozšířit tuto strategii i mimo těchto 50 prodejen.
Po ukončení uzavírání obchodů však společnosti Macy’s zůstane přibližně 350 stejnojmenných provozoven a rozšíření strategie na většinu řetězce si vyžádá čas – a kapitál. Zda budou mít investoři dostatek trpělivosti, aby viděli, jak se strategie Macy’s naplňuje, se teprve uvidí.
Zdroj: Getty Images
V prosinci aktivistický investor Barington Capital odhalil, že má v Macy’s pozici a chce, aby společnost snížila výdaje, prozkoumala prodej svých luxusních značek a důkladně se podívala na své portfolio nemovitostí. Jedná se o čtvrtý aktivistický tlak na obchodní dům za posledních deset let.
Stejně jako aktivisté, kteří přišli těsně před ním, Arkhouse a Brigade, mají mnozí podezření, že společnosti Barington jde hlavně o lukrativní realitní portfolio Macy’s a má větší zájem na jeho získání kvůli zisku než na práci nutné k revitalizaci řetězce. Přesto musí Macy’s jednat v zájmu akcionářů, a pokud nedělá dost pro rychlé navrácení hodnoty, mohl by aktivista nakonec zvítězit.
Společnost Macy’s ve čtvrtek oznámila svůj záměr obnovit zpětný odkup akcií v rámci zbývajícího povolení k odkupu akcií ve výši 1,4 miliardy dolarů, a to „v závislosti na tržních podmínkách“.
„V návaznosti na naši dynamiku pokračujeme ve zvyšování kvality služeb pro zákazníky, dosahování provozní dokonalosti a obezřetných kapitálových investic,“ uvedl v prohlášení Adrian Mitchell, provozní a finanční ředitel společnosti Macy’s. „Jsme i nadále odhodláni generovat zdravé volné peněžní toky a vracet kapitál akcionářům prostřednictvím zpětného odkupu akcií a předvídatelných čtvrtletních dividend.“
Důležité informace
Upozornění pro uživatele
Veškeré informace a materiály zveřejněné na internetových stránkách
Burzovního Světa vycházejí z veřejně dostupných a důvěryhodných
zdrojů. Při jejich zpracování je postupováno s odbornou péčí a cílem
poskytovat čtenářům objektivní, aktuální a srozumitelné informace.
Obsah internetových stránek slouží výhradně k informačním a
vzdělávacím účelům. Nepředstavuje individuální investiční doporučení,
investiční poradenství ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji
konkrétních finančních nástrojů. Veškeré názory, odhady, prognózy
nebo očekávání uvedené v článcích vyjadřují informace dostupné v době
jejich zveřejnění a mohou se v čase měnit.
Investování na kapitálových trzích je spojeno s rizikem. Hodnota
investic může růst i klesat a návratnost investované částky není
zaručena. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Před
přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí doporučujeme posoudit
vlastní finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku,
případně využít služeb licencovaného poskytovatele investičních
služeb.
Burzovní Svět nenese odpovědnost za investiční rozhodnutí učiněná na
základě informací zveřejněných na těchto internetových stránkách.
Diskusní příspěvky a komentáře zveřejněné uživateli vyjadřují názory
jejich autorů a nemusí odpovídat stanovisku provozovatele portálu.
Odesláním kontaktního formuláře nebo udělením příslušného souhlasu
bere uživatel na vědomí, že může být kontaktován obchodním partnerem
Burzovního Světa za účelem poskytnutí informací o investičních
službách nebo finančních nástrojích. Podrobnosti o zpracování
osobních údajů, využívání souborů cookies a obchodních partnerech jsou
uvedeny v příslušných dokumentech dostupných na těchto internetových
stránkách.
U jednotlivých článků mohou být uvedeny informace o použitých
zdrojích, datu původní analýzy nebo datu, ke kterému se vztahují
uvedené tržní údaje.
Společnost Macy's ve čtvrtek dosáhla dalších smíšených výsledků a investoři čekají, jak rychle se generálnímu řediteli Tonymu Springovi podaří uskutečnit obrat v podnikání, protože další aktivistický investor chce řetězec převzít do soukromých rukou.
V rámci celého podniku, který zahrnuje značky Macy's, Bloomingdale's a Blue Mercury, se srovnatelné tržby během důležitého svátečního čtvrtletí snížily o 1,1 %. Srovnatelné tržby v rámci vlastněných a licencovaných podniků a online tržiště však vzrostly o 0,2 %, což je nejvyšší hodnota této metriky od prvního čtvrtletí roku 2022.
Navíc v takzvaných First 50 lokalitách, tedy v prodejnách, kterým Macy's v rámci svého plánu na ozdravení věnuje více zdrojů, vzrostly srovnatelné tržby o 0,8 %, což představuje čtvrté čtvrtletí v řadě, kdy je tato metrika pozitivní.
Tyto dva světlé body v jinak horším než očekávaném souboru výsledků naznačují, že obrat Macy's vykazuje určité známky života - jen to může trvat o něco déle, než se očekávalo.
Pro fiskální rok 2025 očekává Macy's upravený zisk na akcii ve výši 2,05 až 2,25 USD a tržby v rozmezí 21 až 21,4 miliardy USD, což je podle LSEG méně než očekávání Wall Street ve výši 2,31 USD na akcii a 21,8 miliardy USD.
Akcie Macy's v předobchodní fázi klesly o více než 4 %.
Macy's, Inc. (M)
Zde jsou výsledky obchodního domu ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí ve srovnání s tím, co očekávala Wall Street na základě průzkumu analytiků společnosti LSEG:
Zisk na akcii: 1,80 USD oproti očekávaným 1,53 USD.
Tržby: 7,77 miliardy USD oproti očekávaným 7,87 miliardy USD.
Vykázaný čistý zisk společnosti za tříměsíční období, které skončilo 1. února, činil 342 milionů USD, tj. 1,21 USD na akcii, zatímco o rok dříve činila ztráta 128 milionů USD, tj. 47 centů na akcii. Bez započtení jednorázových položek včetně snížení hodnoty a poplatků za vypořádání a restrukturalizaci vykázala společnost Macy's zisk ve výši 507 milionů USD, tj. 1,80 USD na akcii.
Tržby klesly na 7,77 miliardy dolarů, což je přibližně o 4 % méně než o rok dříve, kdy činily 8,12 miliardy dolarů. Stejně jako ostatní maloobchodníci i Macy's těžila z dodatečného prodejního týdne v předchozím roce, což zkreslilo srovnání.
Smíšené výsledky Macy's přicházejí jen něco málo přes rok po nástupu generálního ředitele Springa do funkce šéfa. Zatímco Bloomingdale's a Blue Mercury zaznamenaly další pozitivní čtvrtletí srovnatelných tržeb, které vzrostly o 4,8 %, resp. 6,2 %, stejnojmenný banner Macy's je nadále zaostávajícím obchodním domem společnosti s poklesem srovnatelných tržeb o 1,9 %.
Aby vyřešil dlouhodobé problémy této starší značky, zavedl Spring agresivní plán zavírání prodejen, který zahrnuje uzavření 150 prodejen a strategii na opravu lépe fungujících provozoven. Vzhledem k tomu, že se Macy's a další obchodní domy v průběhu let zmenšovaly, čelily kritice za to, že zanedbávají své prodejny, nemají dostatek zaměstnanců a zaostávají v základních maloobchodních činnostech, které jsou nezbytné pro vítězství v jakémkoli prostředí.
Spring začal tyto problémy řešit investicemi do 50 provozoven a lepším personálním zajištěním, merchandisingem a vizuální prezentací pestrého sortimentu společnosti. Zatím se zdá, že plán funguje. Tyto prodejny dosahují lepších výsledků než většina řetězce a společnost plánuje rozšířit tuto strategii i mimo těchto 50 prodejen.
Po ukončení uzavírání obchodů však společnosti Macy's zůstane přibližně 350 stejnojmenných provozoven a rozšíření strategie na většinu řetězce si vyžádá čas - a kapitál. Zda budou mít investoři dostatek trpělivosti, aby viděli, jak se strategie Macy's naplňuje, se teprve uvidí.
V prosinci aktivistický investor Barington Capital odhalil, že má v Macy's pozici a chce, aby společnost snížila výdaje, prozkoumala prodej svých luxusních značek a důkladně se podívala na své portfolio nemovitostí. Jedná se o čtvrtý aktivistický tlak na obchodní dům za posledních deset let.
Stejně jako aktivisté, kteří přišli těsně před ním, Arkhouse a Brigade, mají mnozí podezření, že společnosti Barington jde hlavně o lukrativní realitní portfolio Macy's a má větší zájem na jeho získání kvůli zisku než na práci nutné k revitalizaci řetězce. Přesto musí Macy's jednat v zájmu akcionářů, a pokud nedělá dost pro rychlé navrácení hodnoty, mohl by aktivista nakonec zvítězit.
Společnost Macy's ve čtvrtek oznámila svůj záměr obnovit zpětný odkup akcií v rámci zbývajícího povolení k odkupu akcií ve výši 1,4 miliardy dolarů, a to „v závislosti na tržních podmínkách“.
„V návaznosti na naši dynamiku pokračujeme ve zvyšování kvality služeb pro zákazníky, dosahování provozní dokonalosti a obezřetných kapitálových investic,“ uvedl v prohlášení Adrian Mitchell, provozní a finanční ředitel společnosti Macy's. „Jsme i nadále odhodláni generovat zdravé volné peněžní toky a vracet kapitál akcionářům prostřednictvím zpětného odkupu akcií a předvídatelných čtvrtletních dividend.“
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Bullionářovo odpolední menu
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Akcie reagovaly prudkým růstem Akcie společnosti Snowflake Inc. (SNOW) ve čtvrteční předobchodní fázi posilovaly přibližně o 24 procent. Trh reagoval...
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic. Zadejte své telefonní číslo a získejte originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.