Nejenže se jedná o první zahraniční firmu na tomto trhu, ale zároveň jde o doposud největší emisi. Celkem bylo od investorů získáno 727 334 400 Kč. Obchodování s akciemi společnosti Gevorkyan bude na trhu START zahájeno 1. července za upisovací cenu 248 Kč.
Dnešním dnem byla ukončena primární veřejná nabídka akcií

„Těší mě, že na trh START přichází první zahraniční emise. Je také vidět, že kvalitní emise najde své investory i v době, která IPO příliš nepřeje. Navíc se jedná o největší emisi na trhu START. Tato emise je téměř dvaapůlkrát větší než doposud největší emise Pilulky,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.
Obchodování s novou emisí bude zahájeno 1. července v rámci pravidelné denní aukce na trhu START. Aukce emisí na trhu START probíhají denně od 9:00 do 12:30.
Na trhu START se nyní v rámci denních aukcí obchoduje celkem 8 akciových titulů v celkové tržní kapitalizaci přibližne 5,7 mld. Kč.



































