„Akcie ropných společností jsou nyní levné,“ řekl Miller ve středečním pořadu Squawk Box na televizi CNBC. „Při současných cenách ropy jsou velmi levné, ale levné byly i při cenách ropy 60 nebo 70 dolarů.“
Americká ropa se ve středu vyšplhala na nejvyšší úroveň za více než deset let a světový benchmark Brent překročil 113 dolarů za barel poté, co se OPEC a jeho spojenci produkující ropu, mezi něž patří i Rusko, rozhodli držet produkci na stejné úrovni.
Futures na ropu West Texas Intermediate, americký ropný benchmark, vyskočil o více než 8 % a obchodoval se za 112,51 USD za barel, což je nejvyšší úroveň od května 2011.
Zdroj: Reuters
Miller, zakladatel společnosti Miller Value Partners, uvedl, že na jaře 2021 přehodnotil akcie ropy. Je to poprvé za posledních 35 let, co tak učinil.
Energetický sektor v indexu S&P 500 je jedinou skupinou, která je pro rok 2022 v plusu a vzrostla o téměř 28 %, čímž masivně překonává akciový benchmark.
Miller se na Wall Street proslavil jako hodnotový investor, který poráží trhy. Kdysi řídil fond Legg Mason Capital Management Value Trust, který v letech 1991 až 2005 překonával index S&P 500 15 let v řadě.
Spoluřídí fond Miller Opportunity Trust (LMNOX), který spravuje aktiva v hodnotě přibližně 2,1 miliardy dolarů.
„Akcie ropných společností jsou nyní levné,“ řekl Miller ve středečním pořadu Squawk Box na televizi CNBC. „Při současných cenách ropy jsou velmi levné, ale levné byly i při cenách ropy 60 nebo 70 dolarů.“Americká ropa se ve středu vyšplhala na nejvyšší úroveň za více než deset let a světový benchmark Brent překročil 113 dolarů za barel poté, co se OPEC a jeho spojenci produkující ropu, mezi něž patří i Rusko, rozhodli držet produkci na stejné úrovni.Futures na ropu West Texas Intermediate, americký ropný benchmark, vyskočil o více než 8 % a obchodoval se za 112,51 USD za barel, což je nejvyšší úroveň od května 2011.Zdroj: ReutersMiller, zakladatel společnosti Miller Value Partners, uvedl, že na jaře 2021 přehodnotil akcie ropy. Je to poprvé za posledních 35 let, co tak učinil.Energetický sektor v indexu S&P 500 je jedinou skupinou, která je pro rok 2022 v plusu a vzrostla o téměř 28 %, čímž masivně překonává akciový benchmark.Miller se na Wall Street proslavil jako hodnotový investor, který poráží trhy. Kdysi řídil fond Legg Mason Capital Management Value Trust, který v letech 1991 až 2005 překonával index S&P 500 15 let v řadě.Chcete využít této příležitosti?Spoluřídí fond Miller Opportunity Trust , který spravuje aktiva v hodnotě přibližně 2,1 miliardy dolarů.