Analytik Jim Suva snížil hodnocení HP na neutrální z „koupit“ a v pondělní zprávě uvedl, že vyšší inflační prostředí v krátkodobém až střednědobém horizontu zmírní prodeje notebooků a stolních počítačů.
″Ztížený růst dodávek osobních počítačů a vyšší náklady na dopravu zde pravděpodobně omezí růst provozních výnosů a růst zisku na akcii v roce 22, protože segment osobních systémů byl klíčovým faktorem růstu provozních výnosů v roce 22E,“ napsal Suva.
Citi rovněž snížila cílovou cenu na 38 USD ze 40 USD. Nová cílová cena je téměř 10 % nad úrovní, na které akcie v pátek uzavřely.
Citi ocenila silný program alokace kapitálu společnosti HP a její výsledky za první fiskální čtvrtletí. Akcie HP letos těžily zejména z podpory Warrena Buffetta, který minulý měsíc zveřejnil 121 milionů akcií společnosti. Analytici také nadále považují HP za silného generátora peněžních toků.

Přesto problémy s dodávkami zůstávají na akciích převisem, zejména vzhledem k tomu, že čínští spotřebitelé jsou stále pod tlakem, aby si vybírali domácí alternativy osobních počítačů. Podle Citi představuje Čína pro HP přibližně 8 % prodejů počítačů.
„Ačkoli úroveň ocenění není na současných úrovních přitažená za vlasy, domníváme se, že růst zůstává omezený vzhledem k umírněné poptávce po osobních počítačích a přetrvávajícím problémům s nabídkou v oblasti tisku. Vzhledem k ~3% dividendovému výnosu HPQ a silnému výnosu FCF nepovažujeme prodejní rating za oprávněný,“ napsal Suva.
Akcie HP v pondělním předobchodním období klesly o více než 2 %.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky



























