Výrobce síťových zařízení Ericsson uvedl, že bude investovat miliony liber do výzkumu mobilních sítí 6G v Británii a spolupracovat s univerzitami na zabezpečení hardwaru, umělé inteligenci a kognitivních sítích a kvantových výpočtech.
Švédská společnost, která dodává zařízení 5G všem čtyřem britským mobilním sítím, uvedla, že tato desetiletá iniciativa pomůže podpořit vývoj sítí příští generace 6G, které by měly být komerčně dostupné kolem roku 2030.
Výkonná ředitelka společnosti Ericsson pro Velkou Británii a Irsko Katherine Ainleyová uvedla, že britské univerzity provádějí špičkový výzkum v oblasti některých technologií, které budou základem sítí příští generace.
„Vytvoříme zde ve Velké Británii tým 20 zkušených výzkumníků a budeme se také snažit sponzorovat studenty,“ řekla. „Zpočátku se zaměříme na sítě 6G a zabezpečení hardwaru.“
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky