Klíčové body
- Numia propojuje offline a online zákaznická data na jedné platformě pro efektivnější interakci
- Technologie Numia pomáhá firmám integrovat fyzické pobočky a digitální služby
- Plánuje zdokonalit AI a rozšířit možnosti integrace pro personalizované zákaznické cesty
V Latinské Americe tomu tak ale není, protože mnoho podniků a bank uchovává data z fyzických poboček odděleně od jejich digitálního protějšku. Numia to chce změnit.
Technologie společnosti Numia se sídlem v Argentině pomáhá firmám integrovat jejich kanály zákaznických služeb do jedné platformy pomocí umělé inteligence. Platforma je nezávislá na dodavateli a může se připojit k bankovním kioskům, tabletům a dokonce i k softwaru, jako jsou Salesforce a Genesys.
Společnosti, které chtějí Numii používat, si mohou vybrat, které integrace chtějí připojit. Společnost spolupracuje s velkými podniky napříč kategoriemi, mimo jiné s bankami, zdravotnictvím a pojišťovnictvím.

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Numia Gustavo Lauria uvedl že společnost byla původně založena v roce 2014 jako software pro správu front, který měl pomoci společnostem, jako jsou banky a lékárny, spravovat jejich fyzické kanceláře. Společnost se rozhodla přejít na svou současnou strategii v roce 2020 poté, co viděla, že zákazníci nepropojují data získaná z fyzických poboček s online platformami.
„V oblasti offline bylo co dělat a offline byla a stále je velmi přehlížená oblast,“ řekl Lauria. „[Numia] je v podstatě správce cest zákazníků, který v podstatě spojuje tyto dva světy, fyzický a digitální, aby je plynule integroval a dokázal řídit různé cesty zákazníků.“
Lauria uvedl, že spojením všech těchto dat na jednom místě vzniká efektivnější interakce se zákazníky. Firmám to usnadňuje propojení zákazníků s lidskými zástupci zákaznického servisu, pokud má smysl interakci přenést do offline režimu. A o některé úkoly, které by na fyzické pobočce vyřídil lidský zástupce, se nyní mohou postarat agenti s umělou inteligencí.
„Dáváme CRM jakousi superschopnost, protože jsme měli CRM v jistém smyslu dále,“ řekl Lauria. „Takže jsme je nechali dosáhnout dál v offline režimu a nechali jsme je připojit se také v online režimu. Samozřejmě, že v online je více nástrojů; to, co jim nabízíme, je možnost mít vše integrované.“
Společnost má nyní více než 350 zákazníků v 10 zemích Latinské Ameriky, včetně velkých podniků, jako jsou mimo jiné Santander Bank, HSBC a Allianz.
Společnost Numia je zisková a je na dobré cestě ukončit rok s 4,7 až 5 miliony dolarů rezervovaných ARR, uvedl Lauria. Dodal, že společnost chce v příštích dvou letech tento objem zdvojnásobit. Společnost se až dosud ve své desetileté historii vyhýbala rizikovému financování.
Numia oznamuje, že získala 3,5 milionu dolarů v rámci seed kola, které vede společnost Cometa a na němž se podílejí mimo jiné MatterScale Ventures a londýnská společnost Boost Capital Partners.
Lauria uvedl, že společnost se rozhodla získat kapitál zvenčí, aby se mohla přiblížit svým potenciálním zákazníkům – mnozí z nich jsou vlastníky rizikových fondů, od nichž chce Numia získat peníze. Umožnilo jí to také získat zdroje potřebné k rozšíření zákaznické základny.

„Abychom mohli mít všechny tyto zdroje, být na všech konferencích, které chceme, množství vedoucích účtů, musíme neustále mluvit s těmito bankovními viceprezidenty, a to vyžaduje spoustu zdrojů,“ řekl Lauria. „Získání kapitálu bylo rozhodnutí, které pro nás mělo největší smysl.“
Cesta za získáním finančních prostředků nezačala podle Laurii snadno, protože zjistil, že mnoho investorů nechápe, proč desetiletá zisková společnost vůbec shání kapitál. Jakmile však Cometa souhlasila s vedením kola, začalo to být snazší, řekl.
Lauria uvedl, že společnost plánuje 70 % kapitálu vložit do marketingu, prodeje a náboru zaměstnanců a zbylých 30 % půjde na zdokonalování a budování technologií. Společnost chce nadále rozšiřovat své možnosti, aby zákazníkům poskytla více možností integrace. Chce také vylepšit technologii umělé inteligence, aby se zefektivnila cesta k zákazníkovi.
„Společnosti prodávají více, když poskytují personalizovanější zákaznické cesty,“ řekl Lauria. „Nejde jen o to, jak vám vydělám víc; pomáhám vám být efektivnější. Díky mně prodáte více tím, že personalizujete více cest.“
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky