Společnost Peloton Interactive (NASDAQ:PTON) v pátek vyhrála zamítnutí navrhované hromadné žaloby akcionářů, která obviňovala výrobce fitness zařízení ze zatajování bezpečnostních problémů, které vedly ke stažení 2,2 milionu kol z trhu v květnu 2023 v důsledku hlášení o vadných sedadlových sloupcích.
Americká okresní soudkyně Margo Brodieová v Brooklynu ve státě New York neshledala žádný důkaz, že společnost Peloton měla v úmyslu uvést investory v omyl, když původně předpokládala, že stažení bude stát 8,4 milionu dolarů, a o tři měsíce později vyčlenila dalších 40 milionů dolarů.
Rovněž uvedla, že informace o rizicích společnosti Peloton nebyly podstatně zavádějící, částečně proto, že výslovně upozorňovaly na možnost stažení.
Společnost Peloton Interactive v pátek vyhrála zamítnutí navrhované hromadné žaloby akcionářů, která obviňovala výrobce fitness zařízení ze zatajování bezpečnostních problémů, které vedly ke stažení 2,2 milionu kol z trhu v květnu 2023 v důsledku hlášení o vadných sedadlových sloupcích.
Americká okresní soudkyně Margo Brodieová v Brooklynu ve státě New York neshledala žádný důkaz, že společnost Peloton měla v úmyslu uvést investory v omyl, když původně předpokládala, že stažení bude stát 8,4 milionu dolarů, a o tři měsíce později vyčlenila dalších 40 milionů dolarů.Rovněž uvedla, že informace o rizicích společnosti Peloton nebyly podstatně zavádějící, částečně proto, že výslovně upozorňovaly na možnost stažení.