Hongkong dnes oznámil snížení své základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 4,25%. Toto opatření bylo přijato po vzoru Federálního rezervního systému USA, který také snížil úrokové sazby o čtvrt procentního bodu na 3,75%-4,00%.
Snížení sazby je druhým uvolněním ze strany Hongkongské měnové autority v tomto roce, kdy poprvé došlo k podobnému kroku v září. Tento posun ukazuje na úzkou vazbu mezi měnovou politikou Hongkongu a Spojenými státy, protože místní měna je pevně navázána na americký dolar v rozmezí 7,75-7,85 za dolar.
Ekonomové varují, že další snížení sazeb může mít dopad na inflaci a trh s nemovitostmi v regionu. „Toto opatření je součástí široké strategie k udržení ekonomického růstu v obtížných časech,“ uvedl analytik z místní banky.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky


























