Ve čtvrtek po uzavření trhů zaznamenal španělský index IBEX 35 pokles o 0,72%, což přispělo k celkovým ztrátám na burze v Madridu. Hlavními faktory, které ovlivnily výkon akcií, byly poklesy v sektorech spotřebního zboží, finanční služby a realitní trh, stejně jako telekomunikace a technologie.
Mezi nejlepšími výkonnými tituly se vyjímala Fluidra (BME: FLUI), jejíž akcie vzrostly o 9,44% a obchodovaly se na 25,28 během uzavření obchodování. Dále Aena SME SA (BME: AENA) přidala 2,94%, když skončila na 23,81, a Endesa SA (BME: ELE) vzrostla o 1,76% na 31,24, což je její historicky nejvyšší cena.
Na druhé straně, Cellnex Telecom SA (BME: CLNX) zaznamenal pokles o 2,88%, což je jeho 52týdenní minimum, a akcie Laboratorios Farmaceuticos ROVI (BME: ROVI) klesly o 2,06% na 61,95. Rozdělení akcií ukazuje, že akcie, které klesly, převyšovaly ty, které vzrostly, poměrem 113:75, s 22 akciemi beze změny.
V obchodování s komoditami vzrostly futures na zlato pro dodávku v prosinci o 0,30%, zatímco cena ropy pro dodávku v prosinci vzrostla o 0,26% a uzavřela na 60,64 dolarů za barel. Tyto změny naznačují, že investoři reagují na aktuální ekonomické ukazatele a trendy.
Chcete využít této příležitosti?
Ve čtvrtek po uzavření trhů zaznamenal španělský index IBEX 35 pokles o 0,72%, což přispělo k celkovým ztrátám na burze v Madridu. Hlavními faktory, které ovlivnily výkon akcií, byly poklesy v sektorech spotřebního zboží, finanční služby a realitní trh, stejně jako telekomunikace a technologie.
Mezi nejlepšími výkonnými tituly se vyjímala Fluidra , jejíž akcie vzrostly o 9,44% a obchodovaly se na 25,28 během uzavření obchodování. Dále Aena SME SA  přidala 2,94%, když skončila na 23,81, a Endesa SA  vzrostla o 1,76% na 31,24, což je její historicky nejvyšší cena.
Na druhé straně, Cellnex Telecom SA  zaznamenal pokles o 2,88%, což je jeho 52týdenní minimum, a akcie Laboratorios Farmaceuticos ROVI  klesly o 2,06% na 61,95. Rozdělení akcií ukazuje, že akcie, které klesly, převyšovaly ty, které vzrostly, poměrem 113:75, s 22 akciemi beze změny.
V obchodování s komoditami vzrostly futures na zlato pro dodávku v prosinci o 0,30%, zatímco cena ropy pro dodávku v prosinci vzrostla o 0,26% a uzavřela na 60,64 dolarů za barel. Tyto změny naznačují, že investoři reagují na aktuální ekonomické ukazatele a trendy.Chcete využít této příležitosti?