Aktivistický investor Kimmeridge se v otevřeném dopise obrací na představenstvo Coterra Energy s požadavkem na zásadní změnu vedení a strategie. Uvádí, že fúze s firmami Cabot Oil & Gas a Cimarex Energy z roku 2021 nevedla k očekávanému zvýšení hodnoty a firma se aktuálně obchoduje se slevou ve srovnání se svými konkurenty.
V dopise vedení společnosti Kimmeridge navrhuje jmenování nezávislého neexekutivního předsedy a zaměření se na výrobní činnost v ropné oblasti Delaware Basin. Podle investiční společnosti současné rozložení aktivit Coterra, zahrnující jak ropu, tak zemní plyn, vytváří neefektivnost a snižuje návratnost investic.
Mark Viviano, managing partner Kimmeridge, kritizoval představenstvo za to, že se nepoučilo z předchozích chyb a vyzval k odprodeji aktiv v oblastech Marcellus a Anadarko Basin, aby se Coterra stala čistým producentem v Permian. Svou oporu v Coterra přitom Kimmeridge označuje za významný podíl, ale konkrétní údaje o výši podílu nezveřejnil.
Reakce generálního ředitele Coterra, Toma Jordana, se na investory obrátila s tvrzením o faktických chybách v dopise Kimmeridge a vyjádřil zklamání nad rozhodnutím investorů oslovit veřejnost bez přímého kontaktu. Ceny akcií Coterra v dopoledním obchodování vzrostly o 1,7 %, přičemž od začátku letošního roku se akcie snížily o 2,8 %, zatímco širší index S&P 500 v energetickém sektoru vzrostl o 1,25 %.
Fúze, která v roce 2021 spojila Cabot Oil & Gas a Cimarex Energy a vznikla Coterra, byla považována za překvapující a došlo k ní s cílem kombinovat gazové pozice Cabotu na severovýchodě USA s ropnými pozicemi Cimarexu ve West Texas.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky


























