Vlajkový asistenční systém společnosti Tesla bude brzy k dispozici pouze prostřednictvím měsíčního předplatného. Generální ředitel Elon Musk na platformě X oznámil, že přechod na tento model proběhne 14. února. Zákazníci tak ztratí možnost zakoupit funkci Full Self-Driving (FSD) jednorázově za 8 000 USD, přičemž jedinou možností zůstane měsíční poplatek ve výši 99 USD. Tento krok je v souladu s Muskovým novým balíčkem odměn, schváleným v listopadu, který by mu mohl vynést přibližně 1 bilion USD, pokud dosáhne stanovených milníků, včetně 10 milionů aktivních předplatných FSD.
Rok 2025 byl pro automobilku náročný, neboť roční prodeje klesly o 9 %, což vedlo k tomu, že čínský rival BYD převzal titul největšího výrobce elektromobilů na světě. Akcie společnosti v první polovině roku ztratily 21,3 % kvůli rostoucí konkurenci a politickým kontroverzím, v prosinci se však vyšplhaly na historické maximum po zahájení testování vozů bez řidiče v Austinu. Tesla rovněž čelila regulačnímu tlaku, který si vynutil změnu názvu systému na „Full Self-Driving (Supervised)“, aby bylo zřejmé, že řidič musí na jízdu stále dohlížet.
Vlajkový asistenční systém společnosti Tesla bude brzy k dispozici pouze prostřednictvím měsíčního předplatného. Generální ředitel Elon Musk na platformě X oznámil, že přechod na tento model proběhne 14. února. Zákazníci tak ztratí možnost zakoupit funkci Full Self-Driving jednorázově za 8 000 USD, přičemž jedinou možností zůstane měsíční poplatek ve výši 99 USD. Tento krok je v souladu s Muskovým novým balíčkem odměn, schváleným v listopadu, který by mu mohl vynést přibližně 1 bilion USD, pokud dosáhne stanovených milníků, včetně 10 milionů aktivních předplatných FSD.
Rok 2025 byl pro automobilku náročný, neboť roční prodeje klesly o 9 %, což vedlo k tomu, že čínský rival BYD převzal titul největšího výrobce elektromobilů na světě. Akcie společnosti v první polovině roku ztratily 21,3 % kvůli rostoucí konkurenci a politickým kontroverzím, v prosinci se však vyšplhaly na historické maximum po zahájení testování vozů bez řidiče v Austinu. Tesla rovněž čelila regulačnímu tlaku, který si vynutil změnu názvu systému na „Full Self-Driving “, aby bylo zřejmé, že řidič musí na jízdu stále dohlížet.
Vlajkový asistenční systém společnosti Tesla bude brzy k dispozici pouze prostřednictvím měsíčního předplatného. Generální ředitel Elon Musk na platformě X oznámil, že přechod na tento model proběhne 14. února. Zákazníci tak ztratí možnost zakoupit funkci Full Self-Driving (FSD) jednorázově za 8 000 USD, přičemž jedinou možností zůstane měsíční poplatek ve výši 99 USD. Tento krok je v souladu s Muskovým novým balíčkem odměn, schváleným v listopadu, který by mu mohl vynést přibližně 1 bilion USD, pokud dosáhne stanovených milníků, včetně 10 milionů aktivních předplatných FSD. Rok 2025 byl pro automobilku náročný, neboť roční prodeje klesly o 9 %, což vedlo k tomu, že čínský rival BYD převzal titul největšího výrobce elektromobilů na světě. Akcie společnosti v první polovině roku ztratily 21,3 % kvůli rostoucí konkurenci a politickým kontroverzím, v prosinci se však vyšplhaly na historické maximum po zahájení testování vozů bez řidiče v Austinu. Tesla rovněž čelila regulačnímu tlaku, který si vynutil změnu názvu systému na „Full Self-Driving (Supervised)“, aby bylo zřejmé, že řidič musí na jízdu stále dohlížet.