by komodity mohly vzrůst až o 40 % – a dostat se tak na rekordní úroveň – pokud by investoři v době rostoucí inflace zvýšili alokaci do surovin.
Podle stratégů vedených Nikolaosem Panigirtzoglouem se sice zdá, že alokace komodit jsou nad historickými průměry, ale nejsou příliš nadvážené. To podle nich naznačuje prostor pro zisky v oblasti surovin.

Komodity minulý měsíc rekordně vzrostly, protože ruská invaze na Ukrajinu rozbouřila trhy a zvýšila ceny všeho od ropy po pšenici. To pomohlo podnítit již tak zvýšenou globální inflaci a tvrdší reakci Federálního rezervního systému, což přimělo investory, aby zvážili změnu váhy aktiv mezi akciemi, dluhopisy a surovinami ve svých portfoliích.
„V současné situaci, kdy je potřeba zajištění proti inflaci vyšší, je možné, že dlouhodobější alokace komodit nakonec celosvětově vzroste nad 1 % celkových finančních aktiv a překoná předchozí maxima,“ napsali stratégové JPMorgan. Při zachování všech ostatních podmínek by to pro komodity „znamenalo další růst o 30 až 40 %,“ uvedli.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky



























