Průmyslový index Dow Jones se snížil o 161 bodů, tj. o 0,5 %. Index S&P 500 ztratil 0,4 % a Nasdaq Composite klesl o 0,4 %.
Díky těmto pohybům se Dow a S&P dostaly přibližně o 7 %, resp. 9 % nad svá minima z poloviny června. Nasdaq je nyní o více než 12 % nad svým minimem. Vrchol letní rallye nastal před dvěma týdny, 16. srpna, celé dva měsíce po dosažení minim 16. června.
Měsíc, který začal jako silný pro tři hlavní průměry, má nakročeno k tomu, aby skončil slabším výsledkem. Indexy Dow a S&P 500 jsou v současné době na cestě zakončit srpen o více než 3 % níže. Nasdaq by měl skončit zhruba o 4 % níže.

Investoři již několik týdnů diskutují o tom, zda se ekonomika nachází v recesi, nebo k ní směřuje, a mnozí se domnívali, že hospodářský pokles bude pro Fed důvodem ke zmírnění jeho plánu na zvyšování úrokových sazeb. Powell však ve svém pátečním projevu v Jackson Hole zopakoval, že centrální banka je odhodlána omezovat inflaci a bude pokračovat ve zvyšování sazeb i v prostředí recese.
„Trhy počítaly s omezeným zvyšováním sazeb a jejich rychlým snížením,“ uvedl Brad McMillan, investiční ředitel společnosti Commonwealth Financial Network. „Z projevu však bylo zřejmé, že zvyšování sazeb bude větší a jejich snižování opožděnější, než kdokoli očekával.“
Akcie se od pátku silně prodávají. Kromě Powellových komentářů prezidentka clevelandského Fedu Loretta Mesterová ve středu uvedla, že počátkem příštího roku vidí růst referenčních úrokových sazeb nad 4 %. V úterý prezident newyorského Fedu John Williams vyzval k „poněkud restriktivní politice, která by zpomalila poptávku“.
Jakkoli může být poslední výkyv pro investory otřesný, mohou se objevit i pozitivní signály.

„Tato volatilita je skutečně zdravá a konstruktivní,“ řekl CNBC Jeff Kilburg, investiční ředitel společnosti Sanctuary Wealth. „Nepůsobí to dobře a rychlost, kterou Fed do tohoto procesu snižování rizika vnesl, mnoha investorům vyrazila dech, ale… Existuje mnoho znamení, která jsou spíše optimistická než negativní.“ – například růst výnosů státních dluhopisů, dodal.
„Aby se trh během 19 obchodních seancí dostal z 3 600 na 4 300, to není udržitelné,“ dodal. „Když vidíme, že se trh vrací zpět a že index S&P 500 plní objem kolem 4 000, je to opravdu konstruktivní a umožňuje nám to mít základ, který se vydá na další cestu vzhůru na pozadí výsledkové sezóny, která je lepší, než se očekávalo, a spotřebitelského sentimentu, který se pomalu zvedá.“
Korekce: „Stojí to za to, že se na trhu objevily nové akcie, které se prodávají za více než 1,5 mld: Dow v jednu chvíli klesl o 0,5 %. V předchozí verzi byl pokles uveden chybně.
Akcie odpoledne klesly níže poté, co většinu obchodní seance strávily zápasením s rovnou linií.
Index Dow Jones Industrial Average se do 13:50 SEČ propadl o 185 bodů, tj. o 6 %. Index S&P 500 ztratil 0,5 % a Nasdaq Composite klesl o 0,4 %.
Akcie ve středu odpoledne klesají níže
Pohyby přišly v době, kdy se Wall Street snažila přerušit třídenní sérii ztrát a investoři nadále zvažovali komentáře představitelů Federálního rezervního systému týkající se boje proti inflaci.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky




























