Brinker International, Inc., renomovaný provozovatel restaurací vlastnící značky Chili’s a Maggiano’s, zaznamenal pozitivní změnu ve svém kreditním hodnocení. Společnost získala od agentury Moody’s upgrade ratingu z Ba3 na Ba2 a pozitivní výhled, což reflektuje její silný provozní výkon a zlepšení cash flow.
Podle údajů za fiskální rok končící červnem 2025 se poměr dluhu k EBITDA snížil na přibližně 1,9x, zatímco poměr EBIT k úrokovým nákladům vzrostl na více než 4,5x. Tyto zlepšení výrazně přispěla k upevnění likvidity společnosti.
Přestože se Brinker potýkal s výzvami v podobě stagnujícího trhu s potravinami a rostoucími náklady, jeho prodeje v stávajících provozovnách a návštěvnost překonaly širší trendy v americkém restauračním průmyslu. Moody’s uvedla, že pozitivní výhled znamená očekávání udržení tohoto silného výkonu i v náročném ekonomickém prostředí.
Analytici také vyzdvihli, že Brinker má benefit z vysokého povědomí o značce, významné velikosti a dobrého produktu v pipeline. Tyto faktory by měly napomoci k udržení trvalého růstu zákaznické návštěvnosti a mitigaci tlaku na náklady v dlouhodobém horizontu.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky


























