EOG Resources zveřejnila pozitivní výsledky za třetí čtvrtletí 2025, kdy její zisk na akcii dosáhl hodnoty $2,71, což překonalo průměrná očekávání analytiků, která byla $2,43.
Společnost vykázala zvýšení produkce na 1,3 milionu barelů ekvivalentu denně, což je nárůst oproti 1,08 milionu z předchozího roku. Tento nárůst byl podpořen expanzí v oblastech Utica a Marcellus, a to po akvizici za $5,6 miliardy od společnosti Encino Acquisition Partners.
Cena benchmarkového Brent crude však v tomto období klesla o více než 13 % ve srovnání s předchozím rokem. I přes tento pokles se EOG podařilo zlepšit výsledky díky růstu výkonu v oblastech Delaware Basin, Eagle Ford a Utica.
Generální ředitel EOG, Ezra Yacob, vyjádřil spokojenost s výsledky a zmínil, že mezinárodní aktiva přispěla k celkovému růstu společnosti. Očekává se, že produkce v čtvrtém čtvrtletí se pohybuje mezi 1,35 a 1,39 miliony barelů ekvivalentu denně.
Průměrná cena za přirozený plyn vzrostla o více než 36 % na $2,80 za tisíc kubických stop, zatímco cena za ropu poklesla o 14,2 % na $65,95 za barel.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky


























