Evropské akcie jsou stabilní; Puma posiluje díky zájmu o převzetí
Evropské akcie byly ve čtvrtek prakticky beze změny, zatímco investoři si po třech po sobě jdoucích dnech růstu, který byl způsoben rostoucími nadějemi na snížení úrokových sazeb v USA v příštím měsíci, dali pomyslnou pauzu, zatímco akcie Puma (PUM.DE) posílily po zprávách o zájmu o převzetí.
Akcie Puma (PUM.DE) posilují kvůli zvěstem o potenciálním převzetí
Koruna stagnovala k euru i dolaru, na trzích je klid kvůli svátku v USA
Panevropský index STOXX 600 zůstal v 15:26 SEČ beze změny na 574,01 bodech. Index se obchoduje kolem týdenních maxim.
Jak se dařilo evropským titulům?
Hlavní regionální burzy zaznamenaly smíšené výsledky. Londýnský index FTSE 100 (^FTSE) klesl o 0,2 % den po oznámení podzimního rozpočtu. Německý index DAX vzrostl o 0,3 %.
Zdroj: Shutterstock
Akcie společnosti Puma vzrostly o 14,6 % poté, co agentura Bloomberg News oznámila, že čínský výrobce sportovního oblečení Anta Sports Products (ANTPDY) patří mezi firmy, které zvažují potenciální převzetí německého prodejce sportovního oblečení.
PUM.DE
PUMA SE I
XETRA
20,22 €
3,22 €
18,91%
Evropské trhy ve čtvrtek po třech dnech růstu zaznamenaly pauzu, protože investoři čerpali útěchu z toho, že někteří představitelé Fedu se vyslovili pro snížení úrokových sazeb v příštím měsíci, což podpořily ekonomické údaje naznačující oslabení ekonomiky.
„Právě jsme viděli docela slušný vzestup po poklesu, který jsme zaznamenali (nedávný globální výprodej)… trhy potřebují trochu času, aby našly nový směr,“ řekl Joost van Leenders, senior investiční stratég ve společnosti Van Lanschot Kempen.
„Po tom, co jsme viděli v poslední době, je to období určité konsolidace.“
Akcie zdravotnických společností byly největším brzdou indexu, když oslabily o 0,4 % pod tíhou poklesů těžkých vah Novo Nordisk (NVO) a Roche (ROG.SW).
Na druhé straně byly největšími zisky indexu akcie finančních služeb, které posílily o 0,7 %. Deutsche Bourse (DBOEF) posílila o 3,6 % poté, co J.P. Morgan zvýšil své hodnocení akcie z „neutrální“ na „nadváhu“.
Akcie potravinářských a nápojových společností posílily o 0,3 %, přičemž Davide Campari (CPR.MI) a Pernod Ricard (RI.PA) posílily o 1,6 %. Akcie společnosti Remy Cointreau (RCO.PA) posílily o 4,3 % poté, co její nový generální ředitel uvedl, že francouzská skupina vyrábějící lihoviny je přesvědčena, že se ve druhé polovině fiskálního roku vrátí k růstu.
K optimistické náladě v tomto týdnu přispěl také pokrok v mírových jednáních mezi Ruskem a Ukrajinou.
„Je pravděpodobnější, že dojde k příměří než k úplnému míru… i tak by to mohlo přinést určitou úlevu, a možná to už vidíme,“ řekl van Leenders.
Index je však stále asi 2 % od svého rekordního maxima z počátku tohoto měsíce, protože se snaží dohnat ztráty způsobené nedávným globálním výprodejem v důsledku obav o ocenění technologických společností.
Trhy v USA jsou dnes kvůli svátku Dne Díkůvzdání uzavřeny.
Zdroj: Shutterstock
Mezi dalšími akciemi klesla londýnská společnost Unite Group o 4,6 % na více než desetileté minimum poté, co developer studentských ubytoven varoval před nižšími výnosy v roce 2026.
Koruna stagnovala k euru i dolaru, na trzích je klid kvůli svátku v USA
Česká měna dnes stagnovala k euru i dolaru. Vůči evropské měně koruna zakončila beze změny na 24,16 Kč/EUR, k americké posílila o haléř na 20,84 Kč/USD. Na finančních trzích je klid kvůli státnímu svátku ve Spojených státech. Pražská burza poprvé v týdnu oslabila, ztrácela většina titulů.
Panevropský index STOXX 600 zůstal v 15:26 SEČ beze změny na 574,01 bodech. Index se obchoduje kolem týdenních maxim.Hlavní regionální burzy zaznamenaly smíšené výsledky. Londýnský index FTSE 100 klesl o 0,2 % den po oznámení podzimního rozpočtu. Německý index DAX vzrostl o 0,3 %.Akcie společnosti Puma vzrostly o 14,6 % poté, co agentura Bloomberg News oznámila, že čínský výrobce sportovního oblečení Anta Sports Products patří mezi firmy, které zvažují potenciální převzetí německého prodejce sportovního oblečení. Evropské trhy ve čtvrtek po třech dnech růstu zaznamenaly pauzu, protože investoři čerpali útěchu z toho, že někteří představitelé Fedu se vyslovili pro snížení úrokových sazeb v příštím měsíci, což podpořily ekonomické údaje naznačující oslabení ekonomiky.Chcete využít této příležitosti?„Právě jsme viděli docela slušný vzestup po poklesu, který jsme zaznamenali … trhy potřebují trochu času, aby našly nový směr,“ řekl Joost van Leenders, senior investiční stratég ve společnosti Van Lanschot Kempen.„Po tom, co jsme viděli v poslední době, je to období určité konsolidace.“Akcie zdravotnických společností byly největším brzdou indexu, když oslabily o 0,4 % pod tíhou poklesů těžkých vah Novo Nordisk a Roche .Na druhé straně byly největšími zisky indexu akcie finančních služeb, které posílily o 0,7 %. Deutsche Bourse posílila o 3,6 % poté, co J.P. Morgan zvýšil své hodnocení akcie z „neutrální“ na „nadváhu“.Akcie potravinářských a nápojových společností posílily o 0,3 %, přičemž Davide Campari a Pernod Ricard posílily o 1,6 %. Akcie společnosti Remy Cointreau posílily o 4,3 % poté, co její nový generální ředitel uvedl, že francouzská skupina vyrábějící lihoviny je přesvědčena, že se ve druhé polovině fiskálního roku vrátí k růstu.K optimistické náladě v tomto týdnu přispěl také pokrok v mírových jednáních mezi Ruskem a Ukrajinou.„Je pravděpodobnější, že dojde k příměří než k úplnému míru… i tak by to mohlo přinést určitou úlevu, a možná to už vidíme,“ řekl van Leenders.Index je však stále asi 2 % od svého rekordního maxima z počátku tohoto měsíce, protože se snaží dohnat ztráty způsobené nedávným globálním výprodejem v důsledku obav o ocenění technologických společností.Trhy v USA jsou dnes kvůli svátku Dne Díkůvzdání uzavřeny.Mezi dalšími akciemi klesla londýnská společnost Unite Group o 4,6 % na více než desetileté minimum poté, co developer studentských ubytoven varoval před nižšími výnosy v roce 2026.Česká měna dnes stagnovala k euru i dolaru. Vůči evropské měně koruna zakončila beze změny na 24,16 Kč/EUR, k americké posílila o haléř na 20,84 Kč/USD. Na finančních trzích je klid kvůli státnímu svátku ve Spojených státech. Pražská burza poprvé v týdnu oslabila, ztrácela většina titulů.
Dominion Energy je energetická společnost s dlouhodobým růstovým potenciálem, který vyplývá z dvou hlavních oblastí investičních projektů a rostoucí poptávky...