Udržitelné zotavení akciového trhu v USA se dostává do týdne, kdy se očekává intenzivní reportování firemních výsledků. Investoři jsou znepokojeni nejen sílou obchodů v oblasti umělé inteligence, ale také tím, jak agresivně bude Federální rezervní systém
V pátek 31. října index S&P 500 vzrostl o 2,3 % za měsíc, což představuje jeho již šestý po sobě jdoucí měsíc zisků. Tato úspěšná rétorika byla však rozptýlena poté, co společnost Fed oznámila snížení úrokové sazby o čtvrt procentního bodu, a předseda Jerome Powell varoval, že další snížení je „nezaručené“.
Průměrné zisky firem v třetím čtvrtletí se očekávají na nárůst o 13,8 % oproti loňskému roku, přičemž z více než 130 společností, které mají v dalším týdnu reportovat, 83 % překonalo očekávání zisků.
Někteří investoři však vyjadřují obavy kvůli vysokému ocenění trhu, kdy forwardový poměr cena/zisk dosáhl nad 23, což je na úrovni nejvyšší od dot-com bubliny před 25 lety. Angelo Kourkafas, hlavní stratég společnosti Edward Jones, poznamenal: „Bude potřeba, aby zisky skutečně pomohly hnát návraty vpřed.“
November je tradičně považován za příznivý měsíc pro akcie. Historicky zaznamenal průměrný zisk 1,87 % od roku 1950, avšak současná situace vyvolává otázky, zda optimismus na konci roku nebude přehnaný.
Anketa mezi investory rovněž naznačuje, že 44 % firem ze S&P 500, které již reportovaly, překonalo zisková očekávání. Vyjadřují obavy z ekonomických ukazatelů ve světle nedávného vládního uzavření, což výrazně ztěžuje transparentnost tržišť.
Mezi nejzajímavější firmy, které budou v příštím týdnu reportovat, patří McDonald’s a Uber. Tento vývoj bude důležitý pro pochopení transakční dynamiky a budoucího stavu na pracovním trhu.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky


























