Akcie společnosti Amazon se v únoru propadly o 12 %, což představuje jejich nejhorší měsíční výsledek od prosince 2022. Wall Street zaujímá stále skeptičtější postoj k agresivním výdajovým plánům v oblasti umělé inteligence, které výrazně zatěžují finance giganta. Amazon se tak minulý měsíc stal nejslabším článkem tzv. Magnificent Seven a zařadil se mezi 40 nejhůře performujících společností v indexu S&P 500.
K negativnímu sentimentu přispělo oznámení, že firma letos plánuje investovat 200 miliard dolarů do datových center a čipů, spolu s novou investicí 50 miliard dolarů do OpenAI. Přestože divize Amazon Web Services zaznamenala nejrychlejší kvartální růst za více než tři roky, obrovské kapitálové výdaje
Tlak na technologický sektor pociťují i další hráči s vysokými investicemi do infrastruktury. Podobně jako Amazon, i Microsoft zaznamenal pokles akcií po oznámení zvýšených kapitálových výdajů. Společnost CoreWeave se v pátek propadla o 19 % po zveřejnění vyšší než očekávané ztráty.

































