Klíčové body
- Ceny ropy se drží nad hranicí sta dolarů za barel kvůli obavám z narušení dodávek v důsledku blízkovýchodního napětí
- Společnost Qualcomm
(QCOM) zahajuje masivní program zpětného odkupu akcií čímž podporuje technologický sektor v době oslabujícího dolaru - Centrální banky připravují další kroky v měnové politice zatímco obranný průmysl získává zakázky na výstavbu nového raketového štítu
- Centrální banky připravují další kroky v měnové politice zatímco obranný průmysl získává zakázky na výstavbu nového raketového štítu
Zatímco Qualcomm kontruje masivním programem na zpětný odkup akcií a zbrojní průmysl profituje z projektů raketové obrany, česká ekonomika čelí vážným problémům v ocelářství.
Dnešní přehled mapuje pohyby dolaru, měnové trendy a rizika, která mohou v nejbližších dnech přinutit centrální banky k akci.



































