Společnost Texas Roadhouse vykázala v prvním čtvrtletí kalendářního roku 2026 tržby ve výši 1,63 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 12,8 %, ačkoli výsledek mírně zaostal za odhady analytiků ve výši 1,64 miliardy dolarů. Zisk na akcii podle standardů GAAP však dosáhl 1,87 dolaru, čímž překonal tržní konsenzus 1,79 dolaru o 4,3 %. Upravený ukazatel EBITDA činil 203,2 milionu dolarů a překonal očekávání 197,1 milionu dolarů o 3,1 % při marži 12,4 %. Provozní marže zůstala meziročně stabilní na úrovni 9 %.
Hospodářské výsledky firmy s tržní kapitalizací 10,4 miliardy dolarů byly podpořeny růstem srovnatelných tržeb o 7,1 % (oproti 3,7 % ve stejném období loni). Klíčovým faktorem byl nárůst fyzické návštěvnosti restaurací o 4,5 %. Výrazný podíl na úspěchu měl také segment prodeje s sebou, který aktuálně tvoří 14,6 % týdenních tržeb. Společnost ke konci čtvrtletí provozovala 822 poboček ve srovnání s 792 v předchozím roce.
Vedení podniku aktivně monitoruje inflaci cen komodit, zejména hovězího masa, avšak očekává zmírnění těchto tlaků ve druhém pololetí. Implementace digitálních kuchyňských systémů a mobilních objednávkových terminálů zvýšila produktivitu práce personálu. Růst odpracovaných hodin dosahoval pouze 35 % tempa růstu návštěvnosti. Podle finančního ředitele poskytuje silné cash flow potřebnou flexibilitu pro další expanzi i návratnost kapitálu akcionářům.
Společnost Texas Roadhouse vykázala v prvním čtvrtletí kalendářního roku 2026 tržby ve výši 1,63 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 12,8 %, ačkoli výsledek mírně zaostal za odhady analytiků ve výši 1,64 miliardy dolarů. Zisk na akcii podle standardů GAAP však dosáhl 1,87 dolaru, čímž překonal tržní konsenzus 1,79 dolaru o 4,3 %. Upravený ukazatel EBITDA činil 203,2 milionu dolarů a překonal očekávání 197,1 milionu dolarů o 3,1 % při marži 12,4 %. Provozní marže zůstala meziročně stabilní na úrovni 9 %.
Hospodářské výsledky firmy s tržní kapitalizací 10,4 miliardy dolarů byly podpořeny růstem srovnatelných tržeb o 7,1 % . Klíčovým faktorem byl nárůst fyzické návštěvnosti restaurací o 4,5 %. Výrazný podíl na úspěchu měl také segment prodeje s sebou, který aktuálně tvoří 14,6 % týdenních tržeb. Společnost ke konci čtvrtletí provozovala 822 poboček ve srovnání s 792 v předchozím roce.
Vedení podniku aktivně monitoruje inflaci cen komodit, zejména hovězího masa, avšak očekává zmírnění těchto tlaků ve druhém pololetí. Implementace digitálních kuchyňských systémů a mobilních objednávkových terminálů zvýšila produktivitu práce personálu. Růst odpracovaných hodin dosahoval pouze 35 % tempa růstu návštěvnosti. Podle finančního ředitele poskytuje silné cash flow potřebnou flexibilitu pro další expanzi i návratnost kapitálu akcionářům.
Společnost Texas Roadhouse vykázala v prvním čtvrtletí kalendářního roku 2026 tržby ve výši 1,63 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 12,8 %, ačkoli výsledek mírně zaostal za odhady analytiků ve výši 1,64 miliardy dolarů. Zisk na akcii podle standardů GAAP však dosáhl 1,87 dolaru, čímž překonal tržní konsenzus 1,79 dolaru o 4,3 %. Upravený ukazatel EBITDA činil 203,2 milionu dolarů a překonal očekávání 197,1 milionu dolarů o 3,1 % při marži 12,4 %. Provozní marže zůstala meziročně stabilní na úrovni 9 %. Hospodářské výsledky firmy s tržní kapitalizací 10,4 miliardy dolarů byly podpořeny růstem srovnatelných tržeb o 7,1 % (oproti 3,7 % ve stejném období loni). Klíčovým faktorem byl nárůst fyzické návštěvnosti restaurací o 4,5 %. Výrazný podíl na úspěchu měl také segment prodeje s sebou, který aktuálně tvoří 14,6 % týdenních tržeb. Společnost ke konci čtvrtletí provozovala 822 poboček ve srovnání s 792 v předchozím roce. Vedení podniku aktivně monitoruje inflaci cen komodit, zejména hovězího masa, avšak očekává zmírnění těchto tlaků ve druhém pololetí. Implementace digitálních kuchyňských systémů a mobilních objednávkových terminálů zvýšila produktivitu práce personálu. Růst odpracovaných hodin dosahoval pouze 35 % tempa růstu návštěvnosti. Podle finančního ředitele poskytuje silné cash flow potřebnou flexibilitu pro další expanzi i návratnost kapitálu akcionářům.