Společnost Kyndryl zaznamenala po zveřejnění výsledků za první čtvrtletí negativní reakci trhu. Tržby dosáhly hodnoty 3,77 miliardy USD, což nepatrně překonalo odhady analytiků ve výši 3,76 miliardy USD a představuje meziročně stagnující vývoj. Upravený zisk na akcii (EPS) však výrazně zklamal, když klesl na 0,18 USD oproti očekávaným 0,47 USD, což znamená propad o 61,6 %.
Z dalších finančních ukazatelů upravená EBITDA činila 688 milionů USD při odhadu 670,6 milionu USD, což představuje překonání o 2,6 % při marži 18,3 %. Provozní marže zůstala na úrovni 4,5 %, tedy v souladu se stejným čtvrtletím loňského roku. Tržní kapitalizace společnosti aktuálně činí 2,59 miliardy USD.
Vedení společnosti přičítá slabší ziskovost prodlouženým prodejním cyklům a změnám v nákupním chování zákazníků. Během hovoru s analytiky generální ředitel Martin Schroeter upozornil, že delší prodejní cykly, způsobené zčásti obavami o datovou suverenitu v Evropě a složitějšími předpisy, pravděpodobně v dohledné době nezmizí. Bylo také potvrzeno, že změny ve vztazích se společností IBM negativně ovlivňují dlouhodobé cíle v oblasti tržeb, avšak ziskové marže zůstávají vůči tomuto vlivu chráněny. Navzdory současným tlakům vedení nadále věří v dosažení růstových cílů pro fiskální rok 2028, a to díky kvalitnějším novým zakázkám a růstu v oblasti konzultací s vyšší marží.
Společnost Kyndryl zaznamenala po zveřejnění výsledků za první čtvrtletí negativní reakci trhu. Tržby dosáhly hodnoty 3,77 miliardy USD, což nepatrně překonalo odhady analytiků ve výši 3,76 miliardy USD a představuje meziročně stagnující vývoj. Upravený zisk na akcii však výrazně zklamal, když klesl na 0,18 USD oproti očekávaným 0,47 USD, což znamená propad o 61,6 %.
Z dalších finančních ukazatelů upravená EBITDA činila 688 milionů USD při odhadu 670,6 milionu USD, což představuje překonání o 2,6 % při marži 18,3 %. Provozní marže zůstala na úrovni 4,5 %, tedy v souladu se stejným čtvrtletím loňského roku. Tržní kapitalizace společnosti aktuálně činí 2,59 miliardy USD.
Vedení společnosti přičítá slabší ziskovost prodlouženým prodejním cyklům a změnám v nákupním chování zákazníků. Během hovoru s analytiky generální ředitel Martin Schroeter upozornil, že delší prodejní cykly, způsobené zčásti obavami o datovou suverenitu v Evropě a složitějšími předpisy, pravděpodobně v dohledné době nezmizí. Bylo také potvrzeno, že změny ve vztazích se společností IBM negativně ovlivňují dlouhodobé cíle v oblasti tržeb, avšak ziskové marže zůstávají vůči tomuto vlivu chráněny. Navzdory současným tlakům vedení nadále věří v dosažení růstových cílů pro fiskální rok 2028, a to díky kvalitnějším novým zakázkám a růstu v oblasti konzultací s vyšší marží.
Společnost Kyndryl zaznamenala po zveřejnění výsledků za první čtvrtletí negativní reakci trhu. Tržby dosáhly hodnoty 3,77 miliardy USD, což nepatrně překonalo odhady analytiků ve výši 3,76 miliardy USD a představuje meziročně stagnující vývoj. Upravený zisk na akcii (EPS) však výrazně zklamal, když klesl na 0,18 USD oproti očekávaným 0,47 USD, což znamená propad o 61,6 %. Z dalších finančních ukazatelů upravená EBITDA činila 688 milionů USD při odhadu 670,6 milionu USD, což představuje překonání o 2,6 % při marži 18,3 %. Provozní marže zůstala na úrovni 4,5 %, tedy v souladu se stejným čtvrtletím loňského roku. Tržní kapitalizace společnosti aktuálně činí 2,59 miliardy USD. Vedení společnosti přičítá slabší ziskovost prodlouženým prodejním cyklům a změnám v nákupním chování zákazníků. Během hovoru s analytiky generální ředitel Martin Schroeter upozornil, že delší prodejní cykly, způsobené zčásti obavami o datovou suverenitu v Evropě a složitějšími předpisy, pravděpodobně v dohledné době nezmizí. Bylo také potvrzeno, že změny ve vztazích se společností IBM negativně ovlivňují dlouhodobé cíle v oblasti tržeb, avšak ziskové marže zůstávají vůči tomuto vlivu chráněny. Navzdory současným tlakům vedení nadále věří v dosažení růstových cílů pro fiskální rok 2028, a to díky kvalitnějším novým zakázkám a růstu v oblasti konzultací s vyšší marží.