Zisk čínské společnosti BYD se v prvním pololetí ztrojnásobil, dodávky překonaly rekord
Čínská společnost BYD Co Ltd v pondělí oznámila, že zisk za první pololetí vzrostl o 204,7 %, protože výrobce nových energetických vozidel překonal rekord v dodávkách a udržel si korunu nejprodávanější automobilové značky v Číně.
Čistý zisk za šest měsíců končících 30. červnem dosáhl 10,95 miliardy jüanů (1,50 miliardy USD), což je o 204,7 % více než o rok dříve, kdy činil 3,6 miliardy jüanů, při 72,7% nárůstu tržeb na 260,12 miliardy jüanů, uvedla společnost BYD ve zprávě pro burzu.
Podle výpočtu agentury Reuters vykázala společnost za čtvrtletí duben-červen čistý zisk 6,82 miliardy jüanů, což představuje nárůst o 144,7 %. To byl menší nárůst než v prvním čtvrtletí, kdy zisk vyskočil pětinásobně. Zisk za 2. čtvrtletí, který je druhým nejvyšším čtvrtletním číslem, byl v rámci prognózy čistého zisku BYD v rozmezí 6,37 až 7,57 miliardy jüanů.
Automobilce se sídlem v Šen-čenu, mezi jejíž investory patří Berkshire HathawayWarrena Buffetta, se podařilo upevnit vedoucí postavení na největším automobilovém trhu na světě navzdory sílící cenové konkurenci a zpomalující poptávce. V říjnu poprvé v Číně překonala prodej vozů značky Volkswagen.
Zdroj: Getty Images
V pondělí bylo zveřejněno, že jednotka BYD uzavřela dohodu o koupi mobilní divize americké společnosti Jabil Inc. v Číně za 2,2 miliardy dolarů.
Společnost BYD, která je podporována svými řadami hybridních automobilů Dynasty a Ocean s benzinovým motorem a elektromobilů na baterie, dosáhla v červenci měsíčního prodejního rekordu poté, co její dodávky ve druhém čtvrtletí dosáhly 700 244 vozidel.
Přesto je ziskovost pod tlakem cenové války, kterou na začátku roku zahájil americký konkurent v oblasti elektromobilů Tesla a do které se zapojilo více než 40 značek.
Od února uvedla společnost BYD na trh nové verze osmi svých nejprodávanějších modelů s cenami o 4-25 % nižšími ve srovnání se staršími verzemi, ukázaly výpočty agentury Reuters.
Společnost BYD se také připojila k vlně čínských výrobců elektromobilů, kteří se poohlížejí po zahraničí a mají své showroomy v zemích, jako je Singapur a Austrálie. Podle údajů Čínské asociace výrobců automobilů bylo z 612 425 elektromobilů BYD prodaných v prvním pololetí pouze na baterie 10 % na export. Společnost Tesla ve stejném období prodala celosvětově 889 015 elektromobilů.
Hrubá zisková marže společnosti BYD ve druhém čtvrtletí činila 18,73 % ve srovnání se 17,86 % v prvních třech měsících, ukázala analýza zveřejněných finančních údajů automobilky provedená agenturou Reuters.
Zdroj: Getty Images
Společnost Tesla zaznamenala ve druhém čtvrtletí pokles čtvrtletní hrubé marže automobilového průmyslu, který upřednostnil prodeje před ziskem.
Americká automobilka v polovině srpna podruhé během tří dnů snížila ceny v Číně, což podnítilo nové kolo slev mezi obdobnými výrobci, kteří se snaží přežít ochlazení trhu.
Prodej osobních automobilů v Číně se v červenci snížil již druhý měsíc po sobě, protože spotřebitelé se v prostředí slabé ekonomiky a dílčích vládních stimulů obávají nakupovat.
Čistý zisk za šest měsíců končících 30. červnem dosáhl 10,95 miliardy jüanů , což je o 204,7 % více než o rok dříve, kdy činil 3,6 miliardy jüanů, při 72,7% nárůstu tržeb na 260,12 miliardy jüanů, uvedla společnost BYD ve zprávě pro burzu.Podle výpočtu agentury Reuters vykázala společnost za čtvrtletí duben-červen čistý zisk 6,82 miliardy jüanů, což představuje nárůst o 144,7 %. To byl menší nárůst než v prvním čtvrtletí, kdy zisk vyskočil pětinásobně. Zisk za 2. čtvrtletí, který je druhým nejvyšším čtvrtletním číslem, byl v rámci prognózy čistého zisku BYD v rozmezí 6,37 až 7,57 miliardy jüanů.Automobilce se sídlem v Šen-čenu, mezi jejíž investory patří Berkshire Hathaway Warrena Buffetta, se podařilo upevnit vedoucí postavení na největším automobilovém trhu na světě navzdory sílící cenové konkurenci a zpomalující poptávce. V říjnu poprvé v Číně překonala prodej vozů značky Volkswagen.V pondělí bylo zveřejněno, že jednotka BYD uzavřela dohodu o koupi mobilní divize americké společnosti Jabil Inc. v Číně za 2,2 miliardy dolarů.Společnost BYD, která je podporována svými řadami hybridních automobilů Dynasty a Ocean s benzinovým motorem a elektromobilů na baterie, dosáhla v červenci měsíčního prodejního rekordu poté, co její dodávky ve druhém čtvrtletí dosáhly 700 244 vozidel.Přesto je ziskovost pod tlakem cenové války, kterou na začátku roku zahájil americký konkurent v oblasti elektromobilů Tesla a do které se zapojilo více než 40 značek.Od února uvedla společnost BYD na trh nové verze osmi svých nejprodávanějších modelů s cenami o 4-25 % nižšími ve srovnání se staršími verzemi, ukázaly výpočty agentury Reuters.Společnost BYD se také připojila k vlně čínských výrobců elektromobilů, kteří se poohlížejí po zahraničí a mají své showroomy v zemích, jako je Singapur a Austrálie. Podle údajů Čínské asociace výrobců automobilů bylo z 612 425 elektromobilů BYD prodaných v prvním pololetí pouze na baterie 10 % na export. Společnost Tesla ve stejném období prodala celosvětově 889 015 elektromobilů.Hrubá zisková marže společnosti BYD ve druhém čtvrtletí činila 18,73 % ve srovnání se 17,86 % v prvních třech měsících, ukázala analýza zveřejněných finančních údajů automobilky provedená agenturou Reuters.Společnost Tesla zaznamenala ve druhém čtvrtletí pokles čtvrtletní hrubé marže automobilového průmyslu, který upřednostnil prodeje před ziskem.Americká automobilka v polovině srpna podruhé během tří dnů snížila ceny v Číně, což podnítilo nové kolo slev mezi obdobnými výrobci, kteří se snaží přežít ochlazení trhu.Prodej osobních automobilů v Číně se v červenci snížil již druhý měsíc po sobě, protože spotřebitelé se v prostředí slabé ekonomiky a dílčích vládních stimulů obávají nakupovat.