Společnost Nio (NYSE: NIO) je jednou z mých oblíbených akcií elektromobilů. Již delší dobu se jí nedaří nic pokazit. Ve skutečnosti v letech 2020 až 2021 akcie zrychlily z minima 3,40 USD na zhruba 67 USD. Bylo to v době, kdy vlády po celém světě oznámily, že chtějí mít na silnicích miliony elektromobilů. Také podle společnosti Ernst & Young předstihnou elektromobily v příštích 12 letech spalovací motory, uvádí The Street. „Do roku 2045 se podle nich prodeje bez elektromobilů propadnou na méně než 1 % světového trhu s automobily.“
Zdroj: nio.com
Zisk společnosti Nio byl vysoký. Dodávky se zvyšovaly. Společnost dokonce expandovala po celé Evropě. Analytici přišli s nákupním hodnocením a zvýšili cílové ceny. Naposledy analytik UBS Paul Gong zvýšil hodnocení akcií na „buy“ s cílovou cenou 32 USD.
Díky tomu všemu jsem si myslel, že by Nio mohlo vyrůst zpět na 67 USD. I když stále věřím, že je to možné, možná si budu muset počkat o něco déle, než jsem si původně myslel.
Nedávno společnost pozastavila výrobu díky omezením Covid-19 v Šanghaji. Podle Barron’s navíc Nio uvedlo, že „od března z důvodů souvisejících s epidemií dodavatelští partneři společnosti na několika místech včetně Jilinu, Šanghaje a Jiangsu postupně pozastavili výrobu a dosud se neobnovili“.
Zdroj: Unsplash
Jakmile budou špatné zprávy oceněny a nový strach z Covid-19 se rozptýlí, byl bych kupcem při slabosti. Musíme si uvědomit, že prodej elektromobilů se zrychluje po celém světě v rámci globální snahy o snížení emisí oxidu uhličitého.
Navíc vezměte v úvahu toto. Podle spolupracovníka agentury Bloomberg Colina McKerrachera „se svět chystá překonat další důležitý milník v zavádění elektromobilů: podle odhadů BNEF bude v červnu na silnicích po celém světě jezdit 20 milionů vozidel připojitelných k elektrické síti. To je pozoruhodný nárůst z pouhého 1 milionu elektromobilů na silnicích v roce 2016.“
Ačkoli to pro NIO může v nejbližší době vypadat chmurně, v dlouhodobějším horizontu by se mohl opět dočkat 67 dolarů.
Společnost Nio je jednou z mých oblíbených akcií elektromobilů. Již delší dobu se jí nedaří nic pokazit. Ve skutečnosti v letech 2020 až 2021 akcie zrychlily z minima 3,40 USD na zhruba 67 USD. Bylo to v době, kdy vlády po celém světě oznámily, že chtějí mít na silnicích miliony elektromobilů. Také podle společnosti Ernst & Young předstihnou elektromobily v příštích 12 letech spalovací motory, uvádí The Street. „Do roku 2045 se podle nich prodeje bez elektromobilů propadnou na méně než 1 % světového trhu s automobily.“Zdroj: nio.comZisk společnosti Nio byl vysoký. Dodávky se zvyšovaly. Společnost dokonce expandovala po celé Evropě. Analytici přišli s nákupním hodnocením a zvýšili cílové ceny. Naposledy analytik UBS Paul Gong zvýšil hodnocení akcií na „buy“ s cílovou cenou 32 USD.Díky tomu všemu jsem si myslel, že by Nio mohlo vyrůst zpět na 67 USD. I když stále věřím, že je to možné, možná si budu muset počkat o něco déle, než jsem si původně myslel.Nedávno společnost pozastavila výrobu díky omezením Covid-19 v Šanghaji. Podle Barron’s navíc Nio uvedlo, že „od března z důvodů souvisejících s epidemií dodavatelští partneři společnosti na několika místech včetně Jilinu, Šanghaje a Jiangsu postupně pozastavili výrobu a dosud se neobnovili“.Zdroj: UnsplashJakmile budou špatné zprávy oceněny a nový strach z Covid-19 se rozptýlí, byl bych kupcem při slabosti. Musíme si uvědomit, že prodej elektromobilů se zrychluje po celém světě v rámci globální snahy o snížení emisí oxidu uhličitého.Navíc vezměte v úvahu toto. Podle spolupracovníka agentury Bloomberg Colina McKerrachera „se svět chystá překonat další důležitý milník v zavádění elektromobilů: podle odhadů BNEF bude v červnu na silnicích po celém světě jezdit 20 milionů vozidel připojitelných k elektrické síti. To je pozoruhodný nárůst z pouhého 1 milionu elektromobilů na silnicích v roce 2016.“Chcete využít této příležitosti?Ačkoli to pro NIO může v nejbližší době vypadat chmurně, v dlouhodobějším horizontu by se mohl opět dočkat 67 dolarů.