Koruna k 17:00 zpevnila vůči euru o dva haléře na 24,74 Kč/EUR a k dolaru o čtyři haléře na 23,79 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Koruna minulý týden prudce oslabila k euru v souvislosti se jmenováním Aleše Michla novým guvernérem České národní banky (ČNB) až na 25,39 Kč/EUR. Michl je odpůrcem současného cyklu zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNB. Centrální banka následně ve čtvrtek před polednem oznámila rozhodnutí o zahájení intervencí proti oslabení české měny. Koruna se pak znovu dostala pod hranici 25 korun za euro. „Na trhu je stále cítit dopad intervencí z minulého týdne,“ sdělil k dnešnímu vývoji kurzů analytik Komerční banky Jan Vejmělek.
Koruna k 17:00 zpevnila vůči euru o dva haléře na 24,74 Kč/EUR a k dolaru o čtyři haléře na 23,79 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.Koruna minulý týden prudce oslabila k euru v souvislosti se jmenováním Aleše Michla novým guvernérem České národní banky  až na 25,39 Kč/EUR. Michl je odpůrcem současného cyklu zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNB. Centrální banka následně ve čtvrtek před polednem oznámila rozhodnutí o zahájení intervencí proti oslabení české měny. Koruna se pak znovu dostala pod hranici 25 korun za euro. „Na trhu je stále cítit dopad intervencí z minulého týdne,“ sdělil k dnešnímu vývoji kurzů analytik Komerční banky Jan Vejmělek.