Francouzská společnost poskytující stravovací služby vykázala čtvrtletní konsolidované tržby ve výši 5,52 miliardy eur, které oproti předchozímu roku organicky vzrostly o 18,3 % a překonaly odhady analytiků ve výši 5,33 miliardy eur. Společnost částečně přičítá tento nárůst oživení po pandemii ve svém klíčovém oboru služeb na místě, protože se do kanceláří vrátilo více pracovníků a zvýšila se kongresová aktivita.
„Růst ve třetím čtvrtletí byl silný ve všech činnostech, segmentech a zeměpisných oblastech, k čemuž přispělo oživení objemu po pandemii v oblasti On-site a revize cen. Služby v oblasti benefitů a odměn zrychlují ve všech regionech,“ uvedla předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka společnosti Sodexo Sophie Bellonová.

Skupina rovněž potvrdila svůj výhled organického růstu na rok 2022, přičemž se očekává, že se bude pohybovat kolem spodní hranice rozpětí 15-18 %. Roční základní provozní zisk je rovněž plánován na úrovni blízké 5 %.
Bellonová dodala, že společnost bude rovněž pokračovat v plánu reorganizace své divize služeb na místě, což podle ní přinese této divizi „agilitu a rychlost“. Tento návrh bude spolu se střednědobými cíli skupiny představen na dni kapitálových trhů 2. listopadu.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky


























