Zákon o snížení inflace mimo jiné navrhuje 15% minimální daň z příjmu právnických osob, prodlužuje některé dotace v rámci programu Obamacare, umožňuje programu Medicare vyjednávat o nákladech na léky na předpis a investuje do všech druhů energie – solární, vodíkové, jaderné, obnovitelné, fosilní a do skladování energie.
Podle deníku The Wall Street Journal by nový balíček přinesl 739 miliard dolarů, z nichž by 369 miliard bylo určeno na klimatické a energetické programy a 64 miliard na prodloužení dotací na zdravotní péči pro některé uživatele zákona Affordable Care Act, zbytek by byl určen na snížení federálního deficitu.

Manchinova podpora znamená obrat oproti situaci před dvěma týdny, kdy se odvolával na obavy z inflace, když opouštěl jednání o ekonomickém balíčku, který zahrnoval zvýšení daní a nové výdaje na opatření v oblasti klimatu.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky