Výrobce luxusních elektromobilů Lucid Group v úterý odhalil několik nových verzí svého sedanu Air – včetně dosud nejlevnějšího modelu.
Generální ředitel Peter Rawlinson v rozhovoru s Philem LeBeauem ze CNBC uvedl, že cena Lucid Air Pure bude začínat na 87 400 dolarech. Verze s pohonem všech kol a dojezdem 410 mil bude dodána do konce letošního roku a verze s pohonem zadních kol přijde v roce 2023.
Společnost také oznámila model Lucid Air Touring s pohonem všech kol, výkonem 620 koní a dojezdem podle odhadů EPA 425 mil. Lucid uvedl, že Touring je jeho “dosud nejefektivnějším modelem”, který dokáže ujet přibližně 4,6 km na kilowatthodinu.
Cena modelu Touring začíná na 107 400 dolarech a dodávky budou brzy zahájeny, uvedla společnost Lucid.
Společnost Lucid rovněž uvedla, že vysoce výkonný Air Sapphire, který odhalila v srpnu, je nyní ve fázi finálního ladění. Společnost Lucid v současné době odhaduje, že Air Sapphire zrychlí z nuly na 60 mil za hodinu za 1,89 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 205 mil za hodinu, což z něj činí nejrychlejší sedan na světě.
Cena modelu Air Sapphire začíná na 249 000 dolarech a jeho výroba bude zahájena v první polovině příštího roku.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky



























