Společnost FirstGroup ve čtvrtek oznámila, že se ve fiskálním roce 2023 přehoupla do zisku před zdaněním, protože tržby vzrostly díky růstu divizí First Bus a First Rail, a že představenstvo navrhne program zpětného odkupu akcií až do výše 115 milionů liber
Britský provozovatel vlaků a autobusů uvedl, že za 52 týdnů končících 25. březnem činil zisk před zdaněním z pokračujících činností 97,1 milionu liber oproti ztrátě před zdaněním ve výši 17,7 milionu liber ve fiskálním roce 2022.
Tržby vzrostly na 4,76 miliardy liber z 4,59 miliardy liber v předchozím roce, uvedla společnost. Společnost uvedla, že tržby v divizi First Bus vzrostly na 902,5 milionu GBP ze 789,9 milionu GBP v předchozím roce, protože celkový objem cestujících se oproti fiskálnímu roku 2022 zvýšil o 20 %. Divize First Rail vykázala provozní výnosy založené na poplatcích za řízení ve výši 3,81 miliardy GBP, což je nárůst oproti 3,76 miliardy GBP před rokem.
Představenstvo navrhlo konečnou dividendu ve výši 2,9 pence na akcii, čímž se celková dividenda za rok zvýšila na 3,8 pence na akcii z 1,1 pence na akcii před rokem.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky