Společnost chce obchodovat pod symbolem „ARM“.
Společnost Arm vykázala ve fiskálním roce 2023, který skončil v březnu, čistý zisk 524 milionů dolarů při tržbách 2,68 miliardy dolarů. Tržby společnosti Arm za rok 2023 byly mírně nižší než tržby společnosti za rok 2022 ve výši 2,7 miliardy USD.
Společnost se sídlem ve Velké Británii podala na začátku tohoto roku důvěrnou žádost o vstup na burzu v USA poté, co předtím oznámila, že vstoupí na burzu ve Spojených státech a ne ve Velké Británii, čímž zasadila ránu londýnské burze.
Arm je jednou z nejvýznamnějších čipových společností. Prodává licence na instrukční sadu, která je základem téměř každého mobilního čipu a stále častěji také čipů pro osobní počítače a servery. V posledních letech se zaměřuje na prodej kompletnějších návrhů čipů, což je lukrativnější.
Čipy Arm vyrábějí společnosti jako Amazon, Alphabet, AMD, Intel, Nvidia, Qualcomm a Samsung, uvádí se ve zprávě. Její technologie je také součástí čipů společnosti Apple pro telefony iPhone. Společnost Arm uvedla, že její technologie byla ve fiskálním roce 2023 součástí více než 30 miliard dodaných čipů. Společnost Arm si obvykle bere poplatek z každého čipu, který je dodán s použitím její technologie.

SoftBank původně usilovala o prodej společnosti Arm čipovému gigantu Nvidia, ale tato transakce se setkala s velkým odporem regulačních orgánů, které vyjádřily obavy ohledně hospodářské soutěže a národní bezpečnosti. V roce 2016 SoftBank získala společnost Arm do soukromého vlastnictví v rámci transakce v hodnotě 32 miliard dolarů.
Společnost Arm neuvedla předpokládanou cenu akcií, takže zatím není možné odhadnout její ocenění.
Kritická složka
Společnost Arm s necelými 6 000 zaměstnanci hraje klíčovou roli ve světě spotřební elektroniky, neboť navrhuje architekturu čipů, které se nacházejí v 99 % všech chytrých telefonů, a je tak klíčovým dodavatelem technologií pro společnosti Apple, Google a Qualcomm.
Společnost byla založena v roce 1990 jako společný podnik několika společností a společnosti Apple s cílem vytvořit procesor s nízkou spotřebou energie pro zařízení napájená z baterií. Poprvé vstoupila na burzu v roce 1998, než ji v roce 2016 převzala soukromá společnost SoftBank.
Společnost se však potýká s nepříznivými vlivy zpomalení poptávky po produktech, jako jsou chytré telefony, což zasáhlo čipové firmy napříč všemi obory. Čisté tržby společnosti Arm se ve druhém čtvrtletí meziročně snížily o 4,6 %, přičemž se tato jednotka přehoupla do ztráty, jak vyplývá ze zprávy o výsledcích společnosti SoftBank. Obtížný fond Vision Fund společnosti SoftBank mezitím v poslední době zaznamenal miliardové ztráty kvůli sázkám na technologické technologie, které se v prostředí vysokých úrokových sazeb nevyplatily.
Společnost Arm ve svém prohlášení uvedla, že její technologie budou mít zásadní význam pro aplikace umělé inteligence, ačkoli se zaměřuje na centrální procesory, nikoli na grafické procesory, které jsou potřebné pro vytváření velkých modelů umělé inteligence. „Centrální procesor má zásadní význam ve všech systémech AI, ať už zpracovává pracovní zátěž AI zcela, nebo v kombinaci s koprocesorem, jako je GPU nebo NPU,“ uvedla společnost Arm v podání.
Společnost Arm označila za zdroje konkurence x86, instrukční sadu používanou v procesorech Intel a AMD, a také RISC-V, open source instrukční sadu podporovanou několika velkými technologickými společnostmi.
Společnost uvedla, že její tři největší zákazníci představují 44 % celkových příjmů společnosti. Největší zákazník společnosti, nezávislý subjekt Arm China, se na tržbách podílel 24 %. Společnost Arm rovněž uvedla, že 11 % tržeb připadá na společnost Qualcomm, se kterou se v současné době soudí kvůli porušení licenčních podmínek.

Společnost Arm je připravena vstoupit na trh v době, kdy se investoři vrhají na polovodiče nové generace kvůli poptávce podporované umělou inteligencí, zejména prudce rostoucí popularitou generativních aplikací umělé inteligence. Nvidia, výrobce čipů, který je v centru boomu generativní umělé inteligence, letos ztrojnásobil cenu svých akcií.
Trh s technologickými IPO byl však v posledních 20 měsících převážně nečinný a od prosince 2021 nedošlo k žádné významné transakci podporované rizikovým kapitálem. Loni v říjnu Intel vyčlenil společnost Mobileye, která se zabývá technologiemi pro samořízená auta. Tato akcie od svého prvního dne uzavření vzrostla o pouhých 17 %.
Někteří technologičtí investoři mohou na nabídku společnosti Arm pohlížet jako na ukazatel poptávky po nových nabídkách. Společnost Instacart, která se zabývá doručováním potravin, patří mezi startupy v pozdní fázi vývoje, které se údajně chystají předložit Komisi pro cenné papíry a burzy
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky