New York (Reuters) – Americké akcie se v pondělí propadly, protože neustálé celní spory a rostoucí obavy z chaosu ve Washingtonu vyvolaly obavy, že by se americká ekonomika mohla dostat do recese.
Pokračoval prudký výprodej z předchozího týdne, který v průběhu seance nabíral na síle, a všechny tři hlavní americké akcie zaznamenaly prudký pokles.
Nejvíce utrpěl technologický Nasdaq, který se propadl o 4,2 % a zaznamenal největší jednodenní procentní pokles od září 2022.
A to jen několik dní poté, co se technologiemi zatížený index propadl o více než 10 % pod své rekordní zavírací maximum, čímž potvrdil, že vstoupil do korekce, když se tohoto maxima dotkl 19. prosince.
New York – Americké akcie se v pondělí propadly, protože neustálé celní spory a rostoucí obavy z chaosu ve Washingtonu vyvolaly obavy, že by se americká ekonomika mohla dostat do recese.
Pokračoval prudký výprodej z předchozího týdne, který v průběhu seance nabíral na síle, a všechny tři hlavní americké akcie zaznamenaly prudký pokles.
Nejvíce utrpěl technologický Nasdaq, který se propadl o 4,2 % a zaznamenal největší jednodenní procentní pokles od září 2022.
A to jen několik dní poté, co se technologiemi zatížený index propadl o více než 10 % pod své rekordní zavírací maximum, čímž potvrdil, že vstoupil do korekce, když se tohoto maxima dotkl 19. prosince.
New York (Reuters) - Americké akcie se v pondělí propadly, protože neustálé celní spory a rostoucí obavy z chaosu ve Washingtonu vyvolaly obavy, že by se americká ekonomika mohla dostat do recese.
Pokračoval prudký výprodej z předchozího týdne, který v průběhu seance nabíral na síle, a všechny tři hlavní americké akcie zaznamenaly prudký pokles.
Nejvíce utrpěl technologický Nasdaq, který se propadl o 4,2 % a zaznamenal největší jednodenní procentní pokles od září 2022.
A to jen několik dní poté, co se technologiemi zatížený index propadl o více než 10 % pod své rekordní zavírací maximum, čímž potvrdil, že vstoupil do korekce, když se tohoto maxima dotkl 19. prosince.