(Reuters) – Americký ministr obchodu Howard Lutnick v neděli uvedl, že cla na Kanadu a Mexiko vstoupí v platnost v úterý, ale že prezident Donald Trump rozhodne, zda se bude držet plánované úrovně 25 %.
„Je to proměnlivá situace,“ řekl Lutnick v pořadu Fox News ‚Sunday Morning Futures‘.
„V úterý budou zavedena cla na Mexiko a Kanadu. Jaká přesně budou, to necháme na jednání prezidenta a jeho týmu.“
Lutnickovy komentáře byly prvním náznakem ze strany Trumpovy administrativy, že možná nezavede plná hrozící 25% cla na veškeré zboží z Mexika a neenergetický dovoz z Kanady.
– Americký ministr obchodu Howard Lutnick v neděli uvedl, že cla na Kanadu a Mexiko vstoupí v platnost v úterý, ale že prezident Donald Trump rozhodne, zda se bude držet plánované úrovně 25 %.
„Je to proměnlivá situace,“ řekl Lutnick v pořadu Fox News ‚Sunday Morning Futures‘.
„V úterý budou zavedena cla na Mexiko a Kanadu. Jaká přesně budou, to necháme na jednání prezidenta a jeho týmu.“
Lutnickovy komentáře byly prvním náznakem ze strany Trumpovy administrativy, že možná nezavede plná hrozící 25% cla na veškeré zboží z Mexika a neenergetický dovoz z Kanady.
(Reuters) - Americký ministr obchodu Howard Lutnick v neděli uvedl, že cla na Kanadu a Mexiko vstoupí v platnost v úterý, ale že prezident Donald Trump rozhodne, zda se bude držet plánované úrovně 25 %.
„Je to proměnlivá situace,“ řekl Lutnick v pořadu Fox News ‚Sunday Morning Futures‘.
„V úterý budou zavedena cla na Mexiko a Kanadu. Jaká přesně budou, to necháme na jednání prezidenta a jeho týmu.“
Lutnickovy komentáře byly prvním náznakem ze strany Trumpovy administrativy, že možná nezavede plná hrozící 25% cla na veškeré zboží z Mexika a neenergetický dovoz z Kanady.