Akcie kosmetického gigantu L’Oreal zaznamenaly nárůst až o 2,3 %, protože růst srovnatelných prodejů společnosti překonal očekávání.
Tento nárůst byl způsoben především silným výkonem na čínském trhu, a to i přesto, že prodeje v USA zpomalily. Analytici doufají, že by to mohlo znamenat začátek opatrného oživení.
Podle Roberta Ottensteina, analytika společnosti Evercore ISI, byly výsledky prodeje kosmetické společnosti lepší, než investoři očekávali. Poznamenal, že ocenění společnosti L’Oreal začíná být atraktivní.
Čínský i americký trh vykázaly růst, přičemž v Číně došlo ke zlepšení. Americký trh však zaznamenal výrazné zpomalení.
Deutsche Bank při zachování prodejního ratingu snížila cílovou cenu pro L’Oreal z 275 EUR na 265 EUR. Analytik Tom Sykes poznamenal, že podobný růst společnosti L’Oreal byl lepší, než se obával, vzhledem ke zprávám od kolegů a náročnému srovnání s prvním čtvrtletím.
Naznačil, že oživení bude pravděpodobně záviset na výrazném oživení v Číně, protože mimo Čínu očekává pouze omezené zlepšení. Očekává také zpomalení v oblasti parfémů.
K nárůstu tržeb společnosti L’Oreal přispěla zvýšená poptávka po drahých parfémech a make-upu. Výsledky společnosti v Číně vyvolaly optimismus ohledně možného oživení, a to i přes výrazné zpomalení na americkém trhu.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky