Peruánský soud v úterý odsoudil exprezidenta Ollantu Humalu k 15 letům vězení za přijetí nelegálních finančních prostředků na volební kampaň od brazilské stavební firmy, čímž se bývalý vůdce země stal posledním, kdo skončil za mřížemi.
Humala a jeho manželka byli obviněni, že v rámci prezidentovy úspěšné volební kampaně v roce 2011 obdrželi finanční prostředky od brazilské stavební společnosti Odebrecht, nyní známé jako Novonor.
Humalova manželka Nadine Herediaová byla v úterý rovněž odsouzena k 15 letům vězení.
Exprezident, penzionovaný vojenský důstojník, který stál v čele andské země v letech 2011-2016, si svůj trest pravděpodobně odpyká na policejní základně vybudované speciálně pro umístění vězněných peruánských představitelů.
V současné době jsou na tomto místě vězněni bývalí prezidenti Alejandro Toledo a Pedro Castillo, zatímco Alberto Fujimori zde pobýval až do svého propuštění v roce 2023.
Peruánský soud v úterý odsoudil exprezidenta Ollantu Humalu k 15 letům vězení za přijetí nelegálních finančních prostředků na volební kampaň od brazilské stavební firmy, čímž se bývalý vůdce země stal posledním, kdo skončil za mřížemi.
Humala a jeho manželka byli obviněni, že v rámci prezidentovy úspěšné volební kampaně v roce 2011 obdrželi finanční prostředky od brazilské stavební společnosti Odebrecht, nyní známé jako Novonor.
Humalova manželka Nadine Herediaová byla v úterý rovněž odsouzena k 15 letům vězení.
Exprezident, penzionovaný vojenský důstojník, který stál v čele andské země v letech 2011-2016, si svůj trest pravděpodobně odpyká na policejní základně vybudované speciálně pro umístění vězněných peruánských představitelů.
V současné době jsou na tomto místě vězněni bývalí prezidenti Alejandro Toledo a Pedro Castillo, zatímco Alberto Fujimori zde pobýval až do svého propuštění v roce 2023.
Peruánský soud v úterý odsoudil exprezidenta Ollantu Humalu k 15 letům vězení za přijetí nelegálních finančních prostředků na volební kampaň od brazilské stavební firmy, čímž se bývalý vůdce země stal posledním, kdo skončil za mřížemi.
Humala a jeho manželka byli obviněni, že v rámci prezidentovy úspěšné volební kampaně v roce 2011 obdrželi finanční prostředky od brazilské stavební společnosti Odebrecht, nyní známé jako Novonor.
Humalova manželka Nadine Herediaová byla v úterý rovněž odsouzena k 15 letům vězení.
Exprezident, penzionovaný vojenský důstojník, který stál v čele andské země v letech 2011-2016, si svůj trest pravděpodobně odpyká na policejní základně vybudované speciálně pro umístění vězněných peruánských představitelů.
V současné době jsou na tomto místě vězněni bývalí prezidenti Alejandro Toledo a Pedro Castillo, zatímco Alberto Fujimori zde pobýval až do svého propuštění v roce 2023.