Analytici Deutsche Bank upozornili na nový trend na finančních trzích, který naznačuje možnou změnu globální ekonomické situace.
Banka zaznamenala, že japonský jen (JPY) posiluje vůči americkému dolaru (USD) i přes růst výnosů amerických státních dluhopisů, což naznačuje pokles zahraniční účasti na trhu amerických státních dluhopisů. K tomuto vývoji dochází navzdory nárůstu výnosů japonských dluhopisů s delší splatností, který někteří účastníci trhu interpretují jako známku rostoucích fiskálních obav v Japonsku.
Deutsche Bank však s touto interpretací nesouhlasí a poukazuje na to, že síla jenu je v rozporu s představou rostoucích fiskálních obav v Japonsku.
Analýza banky naznačuje, že fiskální pozice Japonska zůstává díky pozitivní čisté pozici zahraničních aktiv silná. Deutsche Bank tvrdí, že výprodej japonských státních dluhopisů (JGB) představuje pro trh s americkými státními dluhopisy významnější problém. Vzhledem k tomu, že výnosy JGB se stávají atraktivnějšími, mohou se japonští investoři stále více rozhodovat pro místní aktiva namísto amerických státních dluhopisů, což povede k dalšímu odprodeji amerických aktiv.
Deutsche Bank se v následujících měsících zaměří na to, že trhy budou stále více ovlivňovány vnějšími aktivy, což bude vyvíjet kombinovaný tlak na pokles amerických dluhopisových trhů i amerického dolaru. Banka používá metriku známou jako beta vztah mezi čistou mezinárodní investiční pozicí (NIIP) a výnosem, aby změřila obavy trhu ohledně dvojitého deficitu USA. Tato beta zůstává od globální finanční krize v definovaném rozmezí.
Analytici Deutsche Bank naznačují, že rizika se přiklánějí k prudšímu nárůstu beta koeficientu, což naznačuje možné zvětšení rozdílů mezi USA a zbytkem světa (RoW). Tato změna by mohla signalizovat návrat k režimu před rokem 2008. Ve svém FX Blueprint Deutsche Bank předpokládá, že oslabení USD by mohlo sloužit jako ventil pro problém dvojitého deficitu USA a umožnit úpravy ekonomických nerovnováh.

Analytici Deutsche Bank upozornili na nový trend na finančních trzích, který naznačuje možnou změnu globální ekonomické situace.
Banka zaznamenala, že japonský jen posiluje vůči americkému dolaru i přes růst výnosů amerických státních dluhopisů, což naznačuje pokles zahraniční účasti na trhu amerických státních dluhopisů. K tomuto vývoji dochází navzdory nárůstu výnosů japonských dluhopisů s delší splatností, který někteří účastníci trhu interpretují jako známku rostoucích fiskálních obav v Japonsku.
Deutsche Bank však s touto interpretací nesouhlasí a poukazuje na to, že síla jenu je v rozporu s představou rostoucích fiskálních obav v Japonsku.
Analýza banky naznačuje, že fiskální pozice Japonska zůstává díky pozitivní čisté pozici zahraničních aktiv silná. Deutsche Bank tvrdí, že výprodej japonských státních dluhopisů představuje pro trh s americkými státními dluhopisy významnější problém. Vzhledem k tomu, že výnosy JGB se stávají atraktivnějšími, mohou se japonští investoři stále více rozhodovat pro místní aktiva namísto amerických státních dluhopisů, což povede k dalšímu odprodeji amerických aktiv.
Deutsche Bank se v následujících měsících zaměří na to, že trhy budou stále více ovlivňovány vnějšími aktivy, což bude vyvíjet kombinovaný tlak na pokles amerických dluhopisových trhů i amerického dolaru. Banka používá metriku známou jako beta vztah mezi čistou mezinárodní investiční pozicí a výnosem, aby změřila obavy trhu ohledně dvojitého deficitu USA. Tato beta zůstává od globální finanční krize v definovaném rozmezí.
Analytici Deutsche Bank naznačují, že rizika se přiklánějí k prudšímu nárůstu beta koeficientu, což naznačuje možné zvětšení rozdílů mezi USA a zbytkem světa . Tato změna by mohla signalizovat návrat k režimu před rokem 2008. Ve svém FX Blueprint Deutsche Bank předpokládá, že oslabení USD by mohlo sloužit jako ventil pro problém dvojitého deficitu USA a umožnit úpravy ekonomických nerovnováh.