Trump Media & Technology Group v pondělí popřela zprávu Financial Times, že má v úmyslu získat 3 miliardy dolarů na investice do kryptoměn, jako je bitcoin, a označila autory článku za „hloupé“ a zdroje za nespolehlivé.
Navzdory popření zprávy akcie Trump Media v úterý v předobchodním obchodování vzrostly přibližně o 11 %.
„Financial Times zřejmě zaměstnává hloupé autory, kteří poslouchají ještě hloupější zdroje,“ uvedla společnost TMTG v prohlášení, aniž by se dále vyjádřila k údajnému získávání finančních prostředků.
Podle zprávy FT, TMTG, mediální společnost podporovaná rodinou Trumpů a mateřská společnost Truth Social, hledá 2 miliardy dolarů v kapitálu a 1 miliardu dolarů prostřednictvím konvertibilních dluhopisů na financování rozsáhlých nákupů kryptoměn. Zpráva citovala šest osob obeznámených s touto záležitostí a uvedla, že objem nabídky byl nedávno zvýšen kvůli silné poptávce.
Plánované oznámení by mohlo přijít před významnou konferencí o kryptoměnách, která se koná tento týden v Las Vegas a na které vystoupí mimo jiné viceprezident JD Vance a Trumpovi synové Donald Jr. a Eric, uvedl FT.
Tento krok by byl v souladu s úsilím prezidenta Donalda Trumpa učinit z USA globální centrum kryptoměn, i když podle FT rostou obavy z konfliktu zájmů.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky