Dlouhé pozice na většině asijských měn klesly v důsledku sázek, že tlak na americký dolar po nepříznivém prvním pololetí slábne, i když optimistické sázky na měny Singapuru a Tchaj-wanu zůstaly silné, jak ukázal čtvrteční průzkum Reuters.
Účastníci průzkumu byli nejoptimističtější ohledně singapurského dolaru a tchajwanského dolaru a již počtvrté v řadě udrželi krátkodobé sázky na indickou rupii, jak ukázal průzkum provedený každé dva týdny mezi 11 respondenty.
Dlouhé sázky na indonéskou rupii se po holubičím postoji centrální banky staly téměř neutrálními, zatímco účastníci byli mírně pesimističtí ohledně filipínského pesa.
Téměř všechny odpovědi v průzkumu byly doručeny v úterý, den předtím, než Spojené státy oznámily obchodní dohodu s Indonésií a Filipínami s nižšími než původně navrhovanými celními sazbami, což podpořilo sentiment investorů v regionu.
Americký dolar zůstal po většinu první poloviny roku pod tlakem kvůli obavám z nevyzpytatelné obchodní politiky prezidenta Donalda Trumpa a jejím dopadu na hospodářský růst, jakož i kvůli sázkám na snížení úrokových sazeb.
Ačkoli dolarový index, který měří hodnotu amerického dolaru vůči koši hlavních měn, se stále drží poblíž úrovní z počátku roku 2022, analytici očekávají v blízké budoucnosti oživení.
„Téma ‚de-dolarizace‘ by mělo pokračovat, dokud budou přetrvávat otázky ohledně nejistoty obchodní politiky USA, fiskální udržitelnosti a nezávislosti Fedu,“ uvedli analytici HSBC.
„Je však pravděpodobné, že se bude zmírňovat, vzhledem k podstatné korekci nadhodnocení USD a oživení amerických akcií,“ dodali s tím, že asijské měny v druhé polovině roku posílí, i když mírněji.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky