Prodej elektrických vozů společnosti Tesla v Evropě klesl v září 2025 o 10,5% meziročně, přičemž firma zaznamenala 39 837 registrací vozidel. Tento pokles je součástí širšího trendu zhoršující se konkurence na evropském trhu s elektromobily.
Na druhé straně, čínská automobilka BYD si upevnila svou pozici a zvýšila své prodeje o 398% na 24 963 vozidel v září. Jejich podíl na trhu se tak výrazně zvýšil z 0,4% na 2%.
Celkově evropské registrace nových vozidel vzrostly o 10,7% na 1,24 milionu vozidel. Hybridní elektrická vozidla nyní tvoří 34,7% trhu, zatímco podíl bateriových elektromobilů dosáhl 16,1% a je vedoucím segmentem, v němž je Tesla stále největším hráčem.
V tomto kontextu, analytici poukazují na to, že tlak na Teslu roste, především kvůli konkurenci z Číny a novým nabídkám od evropských výrobců. V posledních měsících se navíc přidaly i veřejné nechuti k CEO Elonovi Muskovi, což může mít vliv na vnímání značky.
Ve třetím kvartálu společnosti Tesla dosáhly rekordních dodávek, avšak nízké marže a neuspokojivé zisky zklamaly investory. Trh se nyní všímavě sleduje ceny a strategie obou výrobců, které jsou v srdci aktivního cenového boje v Číně.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky



























