Western Digital Corporation se dočkala povzbudivých zpráv od Bank of America, která potvrdila doporučení k nákupu a zvýšila cílovou cenu akcií z 141 USD na 145 USD. Tento krok byl učiněn na základě silných předběžných dat o výkonu firmy za první fiskální čtvrtletí.
Analytik Wamsi Mohan označuje preliminary F1Q26 data za ukazujíci na ztrátu tržního podílu WDC, což je pro společnost pozitivní zpráva. Podle předpovědí by mohly příjmy dosáhnout 2,79 miliardy USD a zisk na akcii 1,63 USD, což překonává odhady trhu.
Na základě těchto údajů Bank of America odhaduje, že Western Digital v druhém fiskálním čtvrtletí dosáhne příjmů ve výši 2,8 miliardy USD a zisku na akcii 1,74 USD, což naznačuje pokračující růst.
Společnost také oznámila, že na trh bylo dodáno přibližně 2 miliony jednotek diskových systémů o nejvyšší kapacitě. S ohledem na nárůst produkce HDD a ziskovost se očekává, že hrubé marže vzrostou o 50 bazických bodů ve srovnání s předchozím čtvrtletím.
Analytici předpovídají, že Western Digital by mohl v prosincovém čtvrtletí dodat 200 exabajtů dat, což by představovalo nový čtvrtletní rekord pro výrobce HDD.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky