Dne 31. října 2025 došlo k požáru ve rafinérii HF Sinclair, která se nachází v Artesii, Novém Mexiku. Požár byl nahlášen kolem 13:10 ET, a jeho rychlé uhašení přispělo k minimalizaci škod.
Tři osoby utrpěly zranění a byly odvezeny na lékařské vyšetření, avšak další vážná zranění nebyla hlášena. Společnost HF Sinclair uvedla, že provádí monitoring vzduchu podél areálu a v okolní komunitě. Aktuálně není hlášeno žádné riziko pro veřejnou bezpečnost.
Rafinérie Navajo má kapacitu zpracování 100 000 barelů ropy za den a zásobuje trhy v jihozápadních Spojených státech, včetně Nového Mexika, Arizony a Západního Texasu. Tato událost vyvolává obavy o bezpečnost zaměstnanců a o možné ekologické dopady, jelikož rafinérie hraje klíčovou roli v regionální dodávce paliv.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky


























