Společnost HNI zaznamenala po zveřejnění výsledků za první čtvrtletí negativní reakci trhu, když její tržby a upravená EBITDA nenaplnily očekávání Wall Street. Generální ředitel Jeffrey D. Lorenger připsal slabší výkonnost nižší poptávce v segmentu kancelářského nábytku u velkých firemních zákazníků, což úzce souvisí s probíhající geopolitickou a makroekonomickou nejistotou.
Klíčové finanční ukazatele přinesly smíšený obrázek. Tržby dosáhly 1,35 miliardy USD oproti odhadovaným 1,37 miliardy USD, což představuje 2% výpadek, a to i přes meziroční růst o 125 %. Upravený zisk na akcii (EPS) ve výši 0,34 USD naopak překonal analytické odhady 0,29 USD o solidních 18,3 %. Upravená EBITDA činila pouze 78,2 milionu USD při marži 5,8 %, což je o 17,9 % méně než predikovaných 95,24 milionu USD. Provozní marže podniku klesla na 1,6 % z loňských 5,4 %. Tržní kapitalizace společnosti aktuálně dosahuje 2,28 miliardy USD.
Během konferenčního hovoru finanční ředitel Vincent Paul Berger uvedl, že ačkoliv čtvrtletí začalo pomalu, rostoucí dynamika objednávek v březnu a dubnu podporuje obrat k růstu ve druhém kvartálu a silnější druhé pololetí. Rostoucí náklady na dopravu a energie firma kompenzuje cenovými přirážkami. Vedení rovněž oznámilo ukončení ERP projektu společnosti Steelcase, aby přesunulo zdroje přímo na klíčové provozní priority a růst. Pozitivní poptávkové trendy si společnost udržuje zejména ve zdravotnictví, školství a vládním sektoru.
Společnost HNI zaznamenala po zveřejnění výsledků za první čtvrtletí negativní reakci trhu, když její tržby a upravená EBITDA nenaplnily očekávání Wall Street. Generální ředitel Jeffrey D. Lorenger připsal slabší výkonnost nižší poptávce v segmentu kancelářského nábytku u velkých firemních zákazníků, což úzce souvisí s probíhající geopolitickou a makroekonomickou nejistotou.
Klíčové finanční ukazatele přinesly smíšený obrázek. Tržby dosáhly 1,35 miliardy USD oproti odhadovaným 1,37 miliardy USD, což představuje 2% výpadek, a to i přes meziroční růst o 125 %. Upravený zisk na akcii ve výši 0,34 USD naopak překonal analytické odhady 0,29 USD o solidních 18,3 %. Upravená EBITDA činila pouze 78,2 milionu USD při marži 5,8 %, což je o 17,9 % méně než predikovaných 95,24 milionu USD. Provozní marže podniku klesla na 1,6 % z loňských 5,4 %. Tržní kapitalizace společnosti aktuálně dosahuje 2,28 miliardy USD.
Během konferenčního hovoru finanční ředitel Vincent Paul Berger uvedl, že ačkoliv čtvrtletí začalo pomalu, rostoucí dynamika objednávek v březnu a dubnu podporuje obrat k růstu ve druhém kvartálu a silnější druhé pololetí. Rostoucí náklady na dopravu a energie firma kompenzuje cenovými přirážkami. Vedení rovněž oznámilo ukončení ERP projektu společnosti Steelcase, aby přesunulo zdroje přímo na klíčové provozní priority a růst. Pozitivní poptávkové trendy si společnost udržuje zejména ve zdravotnictví, školství a vládním sektoru.
Společnost HNI zaznamenala po zveřejnění výsledků za první čtvrtletí negativní reakci trhu, když její tržby a upravená EBITDA nenaplnily očekávání Wall Street. Generální ředitel Jeffrey D. Lorenger připsal slabší výkonnost nižší poptávce v segmentu kancelářského nábytku u velkých firemních zákazníků, což úzce souvisí s probíhající geopolitickou a makroekonomickou nejistotou. Klíčové finanční ukazatele přinesly smíšený obrázek. Tržby dosáhly 1,35 miliardy USD oproti odhadovaným 1,37 miliardy USD, což představuje 2% výpadek, a to i přes meziroční růst o 125 %. Upravený zisk na akcii (EPS) ve výši 0,34 USD naopak překonal analytické odhady 0,29 USD o solidních 18,3 %. Upravená EBITDA činila pouze 78,2 milionu USD při marži 5,8 %, což je o 17,9 % méně než predikovaných 95,24 milionu USD. Provozní marže podniku klesla na 1,6 % z loňských 5,4 %. Tržní kapitalizace společnosti aktuálně dosahuje 2,28 miliardy USD. Během konferenčního hovoru finanční ředitel Vincent Paul Berger uvedl, že ačkoliv čtvrtletí začalo pomalu, rostoucí dynamika objednávek v březnu a dubnu podporuje obrat k růstu ve druhém kvartálu a silnější druhé pololetí. Rostoucí náklady na dopravu a energie firma kompenzuje cenovými přirážkami. Vedení rovněž oznámilo ukončení ERP projektu společnosti Steelcase, aby přesunulo zdroje přímo na klíčové provozní priority a růst. Pozitivní poptávkové trendy si společnost udržuje zejména ve zdravotnictví, školství a vládním sektoru.