Společnost Resideo Technologies reportovala výsledky za první čtvrtletí roku 2026, které překonaly očekávání trhu. Tržby vzrostly meziročně o 8 % na 1,91 miliardy USD, čímž mírně překonaly analytické odhady ve výši 1,88 miliardy USD. Upravený zisk na akcii dosáhl 0,65 USD, což představuje překonání konsensu analytiků o 7,4 %. Upravená EBITDA činila 215 milionů USD při marži 11,2 % a rovněž překonala odhady o 7 %.
Přestože celoroční výhled tržeb byl potvrzen na střední hodnotě 7,85 miliardy USD a výhled celoroční EBITDA ve výši 960 milionů USD analytické odhady překonal, výhled tržeb na nadcházející čtvrtletí ve výši 1,93 miliardy USD zaostal za očekáváním o 2,5 %. Management rovněž potvrdil celoroční výhled upraveného zisku na akcii na hodnotě 3,10 USD. Mezi slabší místa reportu patří provozní marže, která klesla na 5,3 % z loňských 7,7 %, a volné cash flow, jež se propadlo na -181 milionů USD v porovnání s -96 miliony USD ve stejném období předchozího roku.
Z dlouhodobého hlediska zaznamenalo Resideo průměrný anualizovaný růst tržeb o 7,5 % za posledních pět let. V posledních dvou letech však toto tempo zrychlilo na 11 %, což naznačuje oživení poptávky po produktech a řešeních této společnosti pro domácí automatizaci a zabezpečení.
Společnost Resideo Technologies reportovala výsledky za první čtvrtletí roku 2026, které překonaly očekávání trhu. Tržby vzrostly meziročně o 8 % na 1,91 miliardy USD, čímž mírně překonaly analytické odhady ve výši 1,88 miliardy USD. Upravený zisk na akcii dosáhl 0,65 USD, což představuje překonání konsensu analytiků o 7,4 %. Upravená EBITDA činila 215 milionů USD při marži 11,2 % a rovněž překonala odhady o 7 %.
Přestože celoroční výhled tržeb byl potvrzen na střední hodnotě 7,85 miliardy USD a výhled celoroční EBITDA ve výši 960 milionů USD analytické odhady překonal, výhled tržeb na nadcházející čtvrtletí ve výši 1,93 miliardy USD zaostal za očekáváním o 2,5 %. Management rovněž potvrdil celoroční výhled upraveného zisku na akcii na hodnotě 3,10 USD. Mezi slabší místa reportu patří provozní marže, která klesla na 5,3 % z loňských 7,7 %, a volné cash flow, jež se propadlo na -181 milionů USD v porovnání s -96 miliony USD ve stejném období předchozího roku.
Z dlouhodobého hlediska zaznamenalo Resideo průměrný anualizovaný růst tržeb o 7,5 % za posledních pět let. V posledních dvou letech však toto tempo zrychlilo na 11 %, což naznačuje oživení poptávky po produktech a řešeních této společnosti pro domácí automatizaci a zabezpečení.
Společnost Resideo Technologies reportovala výsledky za první čtvrtletí roku 2026, které překonaly očekávání trhu. Tržby vzrostly meziročně o 8 % na 1,91 miliardy USD, čímž mírně překonaly analytické odhady ve výši 1,88 miliardy USD. Upravený zisk na akcii dosáhl 0,65 USD, což představuje překonání konsensu analytiků o 7,4 %. Upravená EBITDA činila 215 milionů USD při marži 11,2 % a rovněž překonala odhady o 7 %. Přestože celoroční výhled tržeb byl potvrzen na střední hodnotě 7,85 miliardy USD a výhled celoroční EBITDA ve výši 960 milionů USD analytické odhady překonal, výhled tržeb na nadcházející čtvrtletí ve výši 1,93 miliardy USD zaostal za očekáváním o 2,5 %. Management rovněž potvrdil celoroční výhled upraveného zisku na akcii na hodnotě 3,10 USD. Mezi slabší místa reportu patří provozní marže, která klesla na 5,3 % z loňských 7,7 %, a volné cash flow, jež se propadlo na -181 milionů USD v porovnání s -96 miliony USD ve stejném období předchozího roku. Z dlouhodobého hlediska zaznamenalo Resideo průměrný anualizovaný růst tržeb o 7,5 % za posledních pět let. V posledních dvou letech však toto tempo zrychlilo na 11 %, což naznačuje oživení poptávky po produktech a řešeních této společnosti pro domácí automatizaci a zabezpečení.