Společnost Timken reportovala silné finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2026, čímž výrazně překonala očekávání trhu. Tržby dosáhly 1,23 miliardy USD (ve srovnání s odhady 1,17 miliardy USD), což představuje meziroční nárůst o 8 % a 5% překonání predikcí. Upravený zisk na akcii činil 1,67 USD oproti očekávaným 1,50 USD, což představuje pozitivní překvapení o 11,2 %.
Ziskovost podniku se rovněž významně zlepšila. Upravená EBITDA dosáhla 231 milionů USD proti odhadům ve výši 214,6 milionu USD, s marží 18,8 % a překonáním konsenzu o 7,6 %. Provozní marže vzrostla na 13,7 % z loňských 12,6 %. V reakci na tyto výsledky vedení společnosti zvýšilo celoroční výhled upraveného zisku na akcii na střední hodnotu 6 USD, což je nárůst o 4,3 %. Tržní kapitalizace společnosti aktuálně činí 8,14 miliardy USD.
Za úspěchem stojí vyšší ceny a objemy v segmentu Industrial Motion, optimalizační strategie 80/20 a nedávné úpravy portfolia, jako je akvizice Bijur Delimon. Organické tržby vzrostly meziročně o 4,3 %. Během konferenčního hovoru management potvrdil nárůst nevyřízených objednávek v sektorech letectví, železnice a větrné energie. Analytici se zajímali také o dopady změn celních sazeb v Indii, přesun přibližně 1 % tržeb z druhého do prvního kvartálu a budoucí strategii fúzí a akvizic, která se soustředí na budování ucelených technologických platforem.
Společnost Timken reportovala silné finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2026, čímž výrazně překonala očekávání trhu. Tržby dosáhly 1,23 miliardy USD , což představuje meziroční nárůst o 8 % a 5% překonání predikcí. Upravený zisk na akcii činil 1,67 USD oproti očekávaným 1,50 USD, což představuje pozitivní překvapení o 11,2 %.
Ziskovost podniku se rovněž významně zlepšila. Upravená EBITDA dosáhla 231 milionů USD proti odhadům ve výši 214,6 milionu USD, s marží 18,8 % a překonáním konsenzu o 7,6 %. Provozní marže vzrostla na 13,7 % z loňských 12,6 %. V reakci na tyto výsledky vedení společnosti zvýšilo celoroční výhled upraveného zisku na akcii na střední hodnotu 6 USD, což je nárůst o 4,3 %. Tržní kapitalizace společnosti aktuálně činí 8,14 miliardy USD.
Za úspěchem stojí vyšší ceny a objemy v segmentu Industrial Motion, optimalizační strategie 80/20 a nedávné úpravy portfolia, jako je akvizice Bijur Delimon. Organické tržby vzrostly meziročně o 4,3 %. Během konferenčního hovoru management potvrdil nárůst nevyřízených objednávek v sektorech letectví, železnice a větrné energie. Analytici se zajímali také o dopady změn celních sazeb v Indii, přesun přibližně 1 % tržeb z druhého do prvního kvartálu a budoucí strategii fúzí a akvizic, která se soustředí na budování ucelených technologických platforem.
Společnost Timken reportovala silné finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2026, čímž výrazně překonala očekávání trhu. Tržby dosáhly 1,23 miliardy USD (ve srovnání s odhady 1,17 miliardy USD), což představuje meziroční nárůst o 8 % a 5% překonání predikcí. Upravený zisk na akcii činil 1,67 USD oproti očekávaným 1,50 USD, což představuje pozitivní překvapení o 11,2 %. Ziskovost podniku se rovněž významně zlepšila. Upravená EBITDA dosáhla 231 milionů USD proti odhadům ve výši 214,6 milionu USD, s marží 18,8 % a překonáním konsenzu o 7,6 %. Provozní marže vzrostla na 13,7 % z loňských 12,6 %. V reakci na tyto výsledky vedení společnosti zvýšilo celoroční výhled upraveného zisku na akcii na střední hodnotu 6 USD, což je nárůst o 4,3 %. Tržní kapitalizace společnosti aktuálně činí 8,14 miliardy USD. Za úspěchem stojí vyšší ceny a objemy v segmentu Industrial Motion, optimalizační strategie 80/20 a nedávné úpravy portfolia, jako je akvizice Bijur Delimon. Organické tržby vzrostly meziročně o 4,3 %. Během konferenčního hovoru management potvrdil nárůst nevyřízených objednávek v sektorech letectví, železnice a větrné energie. Analytici se zajímali také o dopady změn celních sazeb v Indii, přesun přibližně 1 % tržeb z druhého do prvního kvartálu a budoucí strategii fúzí a akvizic, která se soustředí na budování ucelených technologických platforem.