Společnost BJ’s Restaurants představila finanční výsledky za první čtvrtletí, které trh přijal pozitivně díky přetrvávajícímu růstu návštěvnosti a inovacím v menu. Tržby dosáhly hodnoty 358,1 milionu USD, čímž mírně překonaly analytické odhady ve výši 357 milionů USD a zaznamenaly meziroční růst o 2,9 %. Porovnatelné tržby se zvýšily o 2,4 %, což bylo taženo především stabilním růstem zákaznické návštěvnosti o 2,2 %.
Ziskovost podniku však přinesla smíšená čísla. Upravený zisk na akcii ve výši 0,57 USD zaostal za očekáváním trhu na úrovni 0,61 USD, což představuje odchylku o 5,8 %. Na druhou stranu upravená EBITDA činila 37,75 milionu USD (10,5% marže), čímž překonala odhady o 1,4 %. Provozní marže meziročně klesla z 4,3 % na 3 %. Celoroční výhled pro ukazatel EBITDA je stanoven na střední hodnotu 145 milionů USD, což je mírně pod odhady analytiků ve výši 146 milionů USD. Tržní kapitalizace společnosti se pohybuje na úrovni 885 milionů USD při stabilním počtu 219 provozovaných poboček.
Během konferenčního hovoru vedení podniku zdůraznilo, že spotřebitelská základna zůstává vysoce odolná a společnost překonává oborové standardy napříč všemi regiony. Management očekává, že růst průměrné útraty se bude v letošním roce pohybovat v rozmezí nula až 1 %. Společnost se nadále soustředí na testování prémiových položek menu, zefektivnění nákladů na pracovní sílu a maximální využití velkých sportovních událostí k podpoře prodejů.
Společnost BJ’s Restaurants představila finanční výsledky za první čtvrtletí, které trh přijal pozitivně díky přetrvávajícímu růstu návštěvnosti a inovacím v menu. Tržby dosáhly hodnoty 358,1 milionu USD, čímž mírně překonaly analytické odhady ve výši 357 milionů USD a zaznamenaly meziroční růst o 2,9 %. Porovnatelné tržby se zvýšily o 2,4 %, což bylo taženo především stabilním růstem zákaznické návštěvnosti o 2,2 %.
Ziskovost podniku však přinesla smíšená čísla. Upravený zisk na akcii ve výši 0,57 USD zaostal za očekáváním trhu na úrovni 0,61 USD, což představuje odchylku o 5,8 %. Na druhou stranu upravená EBITDA činila 37,75 milionu USD , čímž překonala odhady o 1,4 %. Provozní marže meziročně klesla z 4,3 % na 3 %. Celoroční výhled pro ukazatel EBITDA je stanoven na střední hodnotu 145 milionů USD, což je mírně pod odhady analytiků ve výši 146 milionů USD. Tržní kapitalizace společnosti se pohybuje na úrovni 885 milionů USD při stabilním počtu 219 provozovaných poboček.
Během konferenčního hovoru vedení podniku zdůraznilo, že spotřebitelská základna zůstává vysoce odolná a společnost překonává oborové standardy napříč všemi regiony. Management očekává, že růst průměrné útraty se bude v letošním roce pohybovat v rozmezí nula až 1 %. Společnost se nadále soustředí na testování prémiových položek menu, zefektivnění nákladů na pracovní sílu a maximální využití velkých sportovních událostí k podpoře prodejů.
Společnost BJ's Restaurants představila finanční výsledky za první čtvrtletí, které trh přijal pozitivně díky přetrvávajícímu růstu návštěvnosti a inovacím v menu. Tržby dosáhly hodnoty 358,1 milionu USD, čímž mírně překonaly analytické odhady ve výši 357 milionů USD a zaznamenaly meziroční růst o 2,9 %. Porovnatelné tržby se zvýšily o 2,4 %, což bylo taženo především stabilním růstem zákaznické návštěvnosti o 2,2 %. Ziskovost podniku však přinesla smíšená čísla. Upravený zisk na akcii ve výši 0,57 USD zaostal za očekáváním trhu na úrovni 0,61 USD, což představuje odchylku o 5,8 %. Na druhou stranu upravená EBITDA činila 37,75 milionu USD (10,5% marže), čímž překonala odhady o 1,4 %. Provozní marže meziročně klesla z 4,3 % na 3 %. Celoroční výhled pro ukazatel EBITDA je stanoven na střední hodnotu 145 milionů USD, což je mírně pod odhady analytiků ve výši 146 milionů USD. Tržní kapitalizace společnosti se pohybuje na úrovni 885 milionů USD při stabilním počtu 219 provozovaných poboček. Během konferenčního hovoru vedení podniku zdůraznilo, že spotřebitelská základna zůstává vysoce odolná a společnost překonává oborové standardy napříč všemi regiony. Management očekává, že růst průměrné útraty se bude v letošním roce pohybovat v rozmezí nula až 1 %. Společnost se nadále soustředí na testování prémiových položek menu, zefektivnění nákladů na pracovní sílu a maximální využití velkých sportovních událostí k podpoře prodejů.